• Smolice
  • poniedziałek, 11 marzec 2019 11:42
  •   21

Sto lat minęło, jak jeden dzień

Sto lat minęło, jak jeden dzień
Sto lat minęło, jak jeden dzień © Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach

W niedzielę, 27 stycznia smolicka (gm. Kobylin) parafia przeżywała niecodzienną uroczystość.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W tym dniu rodzina i wspólna parafialna świętowała 100. rocznicę urodzin Czesławy Konterewicz. O godz. 10:30 ks. kustosz dr Błażej Dojas odprawił uroczystą mszę św. w intencji dostojnej jubilatki. Rodzina, znajomi, cała parafia dziękowała Bogu za długie życie jubilatki, za wszelkie dobro, które uczyniła i którego doświadczyła, za Jej drogę z Jezusem i ku Niemu.

100. lat to wielka łaska od Boga, to znak Bożej Opatrzności, która czuwała nad jubilatką. Bóg dawał Jej tak ważne łaski – zdrowie, siły, by każdy dzień był błogosławiony i radosny. Wyrazem wdzięczności za długie i piękne, błogosławione życie był ogromny bukiet róż ozdobiony złotą cyfrą „100”, który stanął przed ołtarzem, u stóp Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.

Ze względu na wiek i stan zdrowia dostojna jubilatka nie mogła przybyć na ten ważny moment do sanktuarium. Po uroczystej sumie ks. proboszcz odwiedził panią Czesławę w rodzinnym domu by tu, tak jak w każdy pierwszy piątek miesiąca mogła przyjąć do swego serca Pana Jezusa. Z życzeniami pospieszyli też przedstawiciele parafialnej Caritas.

Życzymy oczywiście jubilatce dalszego Bożego błogosławieństwa i nieustającej opieki Matki Bożej, Smolickiej Pani.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)