Print this page

Kotły przyjazne środowisk

Kotły przyjazne środowisk
Kotły przyjazne środowisk © archiwum

Jeśli zależy nam na komforcie cieplnym i ochronie środowiska, warto wybrać ekologiczny piec c.o. z kotłem. Ekologiczny, czyli z ograniczoną emisją spalin i spełniający wymogi ekologiczne potwierdzone certyfikatem.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Stojąc przed wyborem odpowiedniego kotła, warto poznać rodzaje tych urządzeń. Powinniśmy wziąć pod uwagę zwłaszcza rodzaj spalonego paliwa, moc, wydajność i powierzchnię, którą chcemy ogrzać.

RODZAJE KOTŁÓW
Piece ekologiczne c.o. zwykle są przystosowane do spalenia konkretnego rodzaju paliwa - ekogroszku, drewna, zrębków czy pelletu. Ze względu na materiał, z jakiego są wykonane, wyróżniamy kotły żeliwne lub stalowe. Są urządzenia jednofunkcyjne i dwufunkcyjne, które dodatkowo ogrzewają wodę użytkową. Na rynku istnieją kotły z zamkniętą lub otwartą komorą spalania (jak w przypadku paliw stałych). Jest w czym wybierać.

PELLET - “ZIELONY WĘGIEL”
Pellet to materiał wysokokaloryczny, a do tego biodegradowalny (wytwarzany z odnawialnych surowców roślinnych). Przede wszystkim jest on produkowany z odpadów drzewnych, przy czym cechują go mała zawartość popiołu i znikoma ilość dwutlenku węgla. Pellet jest często wybieranym rozwiązaniem.

NIE ZAPOMNIJ O SERWISIE
Wybraliśmy ekologiczne ogrzewanie, kocioł i rodzaj paliwa. Co dalej? Ważnym aspektem jest czas obowiązywania gwarancji i serwisowanie. W trakcie użytkowania każdego urządzenia może się zdarzyć awaria. Dobrze mieć świadomość, że firma, u której zainwestowaliśmy w zestaw c.o., udzieli nam wsparcia technicznego w formie porady lub wyśle serwisanta, który natychmiast zajmie się problemem.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)