Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Powiat krotoszyński
  • poniedziałek, 12 marzec 2018 09:45
  •   198

Policjanci wzmożyli akcję na drogach

Efektem działań policyjnych to ponad 520 kontroli i 65 nałożonych mandatów karnych
Efektem działań policyjnych to ponad 520 kontroli i 65 nałożonych mandatów karnych Efektem działań policyjnych to ponad 520 kontroli i 65 nałożonych mandatów karnych © KPP Krotoszyn

Więcej policjantów na naszych droga to efekt działań jakie w ostatnim czasie zostały przeprowadzone współnie z policją z Poznania. Podobne działania mają być kontynuowane.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W godzinach 7:00-15:00 funkcjonariusze krotoszyńskiej drogówki wsparci siłami policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-profilatyczne na drogach całego powiatu krotoszyńskiego.

Działania te ukierunkowane były na ujawnieniu i eliminowaniu z ruchu kierującvych wykazujących agresywna zachowania na drogach oraz kierujących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a także eliminowanie z ruchu pojazdów, któych stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu na drogach jego innym uczestnikom.

Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 520 kontroli pod kątem stanu trzeźwości. – W wyniku kontroli policjanci nie ujawnili nietrzeźwych kierujących. Podczas działań policjanci zatrzymali za to osiem dowodów rejestracyjnych. W trakcie zintensyfikowanych kontroli policjanci nakładali również mandaty karne za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym. W sumie na 87 skontrolowanych kierujących, 65 ukarano mandatami karnymi – informuje asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

W dniu przeprowadzonych działań (28 lutego – przyp. red.) ponadto zatrzymano na gorącym uczynku dwóch młodych mężczyzn w pojeździe posiadających narkotyk w postaci marihuany i będących pod jej wpływem. – Mężczyźni oczywiście odpowiedzą teraz za swój czyn w sądzie – dodaje oficer.

Przy wyborze miejsc, w których zorganizowane zostały punkte kontrolne policjanci kierowali się szczególnie tymi odcinkami dróg, które najbardziej zagrożenie są wypadkami oraz innymi przestępstwami i wykroczeniami popełnianymi przez kierujących. – Nie były to pierwsze i zapewne nie ostatnie tego typu działania, które w dużym syopniu przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu krotoszyńskiego – zapewnia Szczepaniak.

Warto mieć to na uwadze stąd dlasze apele o rozwagę podczas podróżowania są wciąż mocno akcentowane. Wielu kierowców jednak nadal ignoruje podstawowe zasady każdego kierowcy. O czym musmy pamiętać? Zanim ruszysz samochodem sprawdź czy masz przy sobie wszystkie wymagane przepisami dokumenty, masz zapięte pasy, twój samochódjest technicznie sprawny (ogumienie, oświetlenie i odpowiednio wyposażony).

Koniecznie zapoznaj się również z wszelkimi zmianami wprowadzonymi w ustawie „Prawo o ruchu drogowym”. Dodatkowo, nie przekraczaj dozwolonej przepisami prędkości. Staraj się podróżować ze znajomymi i unikaj postojów na odosobnionych pustych miejscach. Jedź ostrożnie i myśl o tym co dzieje się na drodze. Pamiętaj też, że wyobraźnia to podstawowa cecha dobrego kierowcy.

Warto też pamiętać, że zmieniono zasady przeprowadzania kontroli ruchu drogowego. Pamiętaj zatem aby zatrzymać pojazd, trzymać ręce na kierowcy i nie wysiadać z pojazdu, chyba że żąda tego kontrolujący. Na polecenie kontrolującego: wyłączyć silnik pojazdu, włączyć światła awaryjne lub postojowe.

Życzymy oczywiście wszystkim kierowcom z powiatu jak najmniejszej ilości takich kontroli drogowych. Włączcie po prostu myślenie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)