• środa, 31 październik 2018 10:28
  • 4 zdjęcia
  •   151

Zmiana organizacji ruchu

Zmiana organizacji ruchu
Zmiana organizacji ruchu © Sebastian Kalak

Jak co roku, w związku z dniem Wszystkich Świętych na ulicach przyległych do czterech cmentarzy w powiecie krotoszyńskim, zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Dzień Wszystkich Świętych charakteryzuje się wzmożonym ruchem pojazdów, a co za tym idzie wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa osób poruszających się po drogach. W trosce o bezpieczeństwo i wyeliminowanie zdarzeń drogowych wzorem lat ubiegłych wprowadzono czasową zmianę organizacji ruchu – informuje asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy krotoszyńskiej policji. Wprowadzone zmiany są czasowe. Obowiązują od 31 października do 3 listopada.

W trosce o bezpieczeństwo i wyeliminowanie zdarzeń drogowych wzorem lat ubiegłych wprowadzono czasową zmianę organizacji ruchu:

1. na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wałków w okolicach cmentarza:
Zmiana organizacji ruchu polega na ustawieniu znaków B–36 (zakaz zatrzymywania się) od strony miasta Jarocina i od strony Koźmina Wielkopolskiego oraz ustawienia znaków B–33 (ograniczenie prędkości)„ograniczenie prędkości do 60km/h” na tym odcinku. Zmiana czasowa organizacji ruchu obowiązuje od dnia 26 października do 5 listopada 2018 r.

2. w Krotoszynie w rejonie cmentarza:
Zmiana organizacji ruchu polega na ustawieniu znaku C-2(nakaz jazdy w prawo za znakiem) na ul. Narutowicza od strony ul. Lelewela w kierunku ul. Ofiar Katynia, oraz znaku C–6 (nakaz jazdy prosto lub w prawo) na ul. Kilińskiego od strony skrzyżowania ul. Lelewela – Kilińskiego. Ruch pojazdów z rejonu cmentarza przy ul. Lelewela będzie kierowany do ul. Ofiar Katynia – Koźmińska. Zmiana czasowa organizacji ruchu obowiązuje od dnia 30 października do 5 listopada 2018 r.

3. w Rozdrażewie w rejonie cmentarza:
Zmiana organizacji ruchu polega na ustawieniu znaku informacyjnego D-3 (droga jednokierunkowa) na ul. Kościuszki od strony ul. Pleszewskiej w kierunku ul. Leśnej, oraz znaku B–2 (zakaz wjazdu) z ul.Leśnej w ul. Kościuszki. Na ul. Leśnej przy skrzyżowaniu z ul. Kościuszki ustawione są znaki B-21 i B-22 (zakaz skrętu). Zmiana czasowa organizacji ruchu obowiązuje w dniu 1 listopada 2018 r.

4. w Koźminie Wielkopolskim w rejonie cmentarza:
Zmiana organizacji ruchu polega na ustawieniu znaku informacyjnego D-3 (droga jednokierunkowa) na ul. Poznańskiej od skrzyżowania z ul. Kopernika do skrzyżowania z ul. Łączną i ul. Stanisława Goja. Ulica Łączna będzie ulicą jednokierunkową od ul. Poznańskiej do ul. Towarowej. Od Białego Dworu będzie ustawiony znak C-2 (nakaz jazdy wprawo za znakiem) w ul. Towarową. Ulica Stanisława Goja będzie ulicą jedno kierunkową od skrzyżowania  z ul.Poznańską do ul. Cieszyńskiego. Na ul. Stanisława Goja będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania i postoju po obu stronach ulicy. Zmiana czasowa organizacji ruchu obowiązuje w dniach od 31 października do 3 listopada 2018 r.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)