• Krotoszyn
  • środa, 31 październik 2018 09:37
  •   149

Woli być radną niż dyrektorką

Woli być radną niż dyrektorką
Woli być radną niż dyrektorką © Sebastian Kalak

Sławomira Kalak (PiS) w wyborach na burmistrza Krotoszyna uzyskała trzeci, ostatni wynik (nie powyżej 20 proc.). Weszła za to do Rady Miejskiej w Krotoszynie z 640 głosami.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Sytuacja jednak się skomplikowała. Będą dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 1 w Krotoszynie nie może równocześnie być radną. Tego zabrania prawo. Musi zatem wybrać jedną z dwóch funkcji. – Zdecydowałam się na przyjęcie mandatu radnego – powiedziała sama zainteresowana. – Rozmawiałam dzisiaj (26 października – przyp. red.) z burmistrzem, przedstawiając mu swoje propozycję. Na razie mi nie odpowiedział – dodaje.

O jakie propozycje chodzi? – Nie chcę o tym dzisiaj mówić. Są jednak sytuacje, które przewiduje ustawa o samorządzie gminnym – mówi tajemniczo. Jak wyjaśnia, mogłaby nadal pracować w szkole na etacie nauczyciela. – Pani Sławomira Kalak chce być radną, a zatem nie może być dyrektorką szkoły. Może natomiast pracować jako nauczyciel. Sprawę jednak bada nasz radca prawny. Sytuacja jest bowiem nietypowa. Czy mnie ona zaskoczyła? Jeżeli ktoś startuje na radnego to z zamiarem, aby nim być. Gdyby zrezygnowała, to byłby dziwny sygnał dla wyborców – informuje Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

Wszystko się jednak rozstrzygnie w tym tygodniu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
dodaj komentarz (1)

Komentarze 
Oceny -0 +0 lolik 2019-02-10 16:12
Nie jest to dziwne po ostatniej aferze w szkole. Po prostu uciekła.