• poniedziałek, 25 lipiec 2011 12:07
  •   776

Najlepszy dzielnicowy wybrany!

Najlepszy dzielnicowy wybrany!
Najlepszy dzielnicowy wybrany! © © KPP Krotoszyn

Znane są już wyniki konkursu, zorganizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Krotoszynie i lokalne media. Według mieszkańców powiatu najlepszym okazał się Krzystof Grzemski.

W plebiscycie wyłoniono trzech najlepszych dzielnicowych, którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Najlepszy dzielnicowy otrzymał statuetkę plebiscytu „najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego”.

Aby podkreślić wyjątkowość służby pełnionej przez dzielnicowych oraz umożliwić mieszkańcom powiatu krotoszyńskiego ocenę poszczególnych dzielnicowych Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Starostwa Powiatowego w Krotoszynie i Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie zorganizowali plebiscyt „Najlepszy dzielnicowy powiatu krotoszyńskiego”. W tym przedsięwzięciu chodziło przede wszystkim o wyłonienie dzielnicowego, który swoją ofiarną pracą oraz przyjaznym podejściem do mieszkańców przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku Policji oraz przyczynia się do budowania zaufania do tej służby.

 DZIELNICOWY ROKU 2011
Wyniki konkursu:
I miejsce - mł. asp. Krzysztof Grzemski,
II miejsce - asp. Dariusz Robakowski,
III miejsce - asp. Wojciech Kułaga.

Zazwyczaj nie bierze udziału w spektakularnych akcjach policjantów kryminalnych czy ruchu drogowego, ale wykonuje codzienną, żmudną pracę, której efektem ma być wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców danego rejonu. Powinien doskonale znać swoją dzielnicę, jej mieszkańców i ich problemy. Często jest pierwszą osobą, do której zgłaszają się jego „podopieczni” ze swoimi problemami. DZIELNICOWY – bo o nim mowa - jest nazywany „policjantem pierwszego kontaktu”. Praca dzielnicowego ma szczególny charakter. Dzielnicowy ,w ramach swych obowiązków dba nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców, ale utrzymując z nimi stały kontakt, niejednokrotnie pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów. Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa społecznego, ograniczenie przestępczości i zjawisk patologii społecznej, budowa wzajemnego zaufania i więzi społecznych w ramach danej społeczności - to oczekiwania związane z jego pracą.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)