• piątek, 15 luty 2013 07:35
  •   1347

Roczne narady policjantów

Roczne narady policjantów
Roczne narady policjantów © © KPP Krotoszyn

Spada przestępczość w powiecie krotoszyńskim. W ubiegłym roku odnotowano 1433, zatem o 35 mniej niż w roku 2011. W 90 procentach przypadków policjantom udaje się wykryć sprawców i postawić ich w stan oskarżenia. Niestety w powiecie dominowała przestępczość o charakterze kryminalnym, stwierdzono 707 przestępstw, choć, jak podkreślają mundurowi to mniej o 182 niż w 2011 r. Wykrywalność wyniosła 80 procent – mówi podinsp. Włodzimierz Szał, rzecznik prasowy krotoszyńskiej komendy Policji.

W miniony poniedziałek, krotoszyńscy policjanci na corocznej naradzie podsumowali dokonania z ubiegłego roku. Wśród zaproszonych gości pojawili się: insp. Romuald Głowacki z-ca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Agata Kopczyńska z-ca Prokuratora Rejonowego, Leszek Kulka Starosta Krotoszyński, Julian Jokś Burmistrz Krotoszyna, kierownictwo miejscowej jednostki oraz policjanci i pracownicy cywilni.

Inspektor Wojciech Kasprowicz - Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie w kilku słowach podsumował działania swoich podwładnych. Podkreślił, że na terenie powiatu krotoszyńskiego wciąż wzrasta wykrywalność przestępstw. Nie obyło się również bez za owocną podziękowań dla zaproszonych gości. Samorządowcom wyraził wdzięczność za pomoc okazaną podczas remontu budynku komendy.

Udane akcje:

• 9 marca, 56-letniego obywatela Ukrainy, podejrzanego o nielegalny handel alkoholem i wyrobami tytoniowymi bez znaków akcyzy.
• 12 czerwca zatrzymano 28-letniego mieszkańca gminy Koźmin Wielkopolski, który od kwietnia do czerwca ukradł około 20 rowerów.
• W sierpniu ubiegłego roku, po samochodowym pościgu, zatrzymano 26-letniego mieszkańca Lubina, który uciekał skradzionym autem.
• We wrześniu drogówka znalazła i odzyskała samochód wart 100 tys. zł. Było to preludium do rozbicia dobrze zorganizowanej i niebezpiecznej grupy przestępczej.
• Policjanci z Kobylina w listopadzie zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu krotoszyńskiego, którzy w samochodzie schowali narkotyki. Podczas przeszukania ich mieszkań znaleziono szklane lufki, woreczki strunowe z zawartością suszu i nasion oraz młynek do tytoniu, który służył do mielenia marihuany.
• Działania krotoszyńskich policjanci aktywnie wspierali mieszkańcy naszego powiatu. Przykładem może być ich czujna postawa, która w miesiącu czerwcu oraz lipcu przyczyniła się do zatrzymania włamywaczy okradających sklepy.

Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu inspektor Romulad Głowacki ocenił pracę krotoszyńskiej Policji i realizację mierników jako bardzo dobrą. Podziękował samorządowcom za udzielone wsparcie finansowe. Stwierdził, iż w bieżącym roku powinny zostać zakończone prace remontowe budynku krotoszyńskiej komendy. Dużą wagę w swoich wypowiedziach przywiązywał do oceny pracy policjantów formułowanej przez opinię społeczną. Prosił, aby nie zapominać o coraz większych oczekiwaniach społecznych. Wskazał jednocześnie na obszary jakie powinny stanowić priorytet w pracy krotoszyńskiej jednostki w 2013 roku.

Starosta Krotoszyński Leszek Kulka oraz Burmistrz Krotoszyna Julian Jokś w swoich wystąpieniach stwierdzili, iż społeczeństwo powiatu krotoszyńskiego czuje się bezpiecznie widząc policjantów patrolujących ulice. Przypomnieli także, że instytucje samorządowe zawsze widziały potrzeby Policji i starały się ją wspierać.
Podziękowali również stróżom prawa za ofiarną służbę. Zastępca Prokuratora Rejonowego Agata Kopczyńska podziękowała policjantom za dobrą współpracę, wysoko oceniając poziom prowadzonych postępowań.

Odprawę zakończył insp. Wojciech Kasprowicz dziękując za wsparcie i pomoc instytucjom oraz podmiotom pozapolicyjnym, z którymi na co dzień współpracuje krotoszyńska komenda. Osobne podziękowania zostały skierowane również do krotoszyńskich funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych za wkład pracy w 2012 roku.

Publikacja:
Agata Babijów-Grzywacz
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)