Kino w trójwymiarze
Najprawdopodobniej już we wrześniu możemy spodziewać się nowoczesnego kina, krótko mówiąc wprowadzenie technologii cyfrowej w krotoszyńskim „Przedwiośniu”.
- Coraz więcej filmów powstaje w technologii cyfrowej. W ubiegłym roku powstało ich około dwunastu, w tym roku zapowiada się czterdzieści nowych tytułów. W kolejnych latach wspomniana technologia będzie już standardem w każdym kinie – wyjaśnia Wojciech Szuniewicz, dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. - Propozycję o stworzeniu takiego nowoczesnego kina Szuniewicz przedstawił radnym na ostatnim posiedzeniu komisji społecznej. Liczymy na to, że w budżecie znajdą się pieniądze na dofinansowanie inwestycji – dodaje dyrektor KOK-u.
Zgromadzonym radnym spodobał się pomysł W. Szuniewicza, spodobał się on przede wszystkim Romanowi Olejnikowi, który twierdzi, że wprowadzenie tej technologii 3D jest świetnym pomysłem, bo młodzież częściej korzysta z tej rozrywki. Zestaw przedsięwzięcia jest dość wysoki ok. 500 tys. złotych, w których w skład wchodzi sprzęt: projektor, serwer, okulary do projekcji 3D, maszyna myjąca okulary, klimatyzacja kabiny projekcyjnej i jeszcze wiele innych urządzeń peryferyjnych. Dyrektor dodał również, że z decyzją nie można zwlekać. W okolicach Krotoszyna nie ma żadnego kina cyfrowego, najbliższe znajdują się w Kaliszu, Poznaniu i we Wrocławiu. Dla miasta jest to szansa na promocję i chęć ściągania mieszkańców z powiatu do Krotoszyna.
Pierwszy film, który zostałby wyświetlony w technologii 3D to film w reż. Włodzimierza Hoffmana pt. „Bitwa Warszawska 1920” we wrześniu br.