• Milicz
  • czwartek, 21 styczeń 2021 11:36
  •   200

Zmiany na najważniejszych stanowiskach policji

Zmiany na najważniejszych stanowiskach policji
Zmiany na najważniejszych stanowiskach policji © KPP Milicz

W nowym roku zaszły duże zmiany na najwyższych stanowiskach Komendy Powiatowej Policji w Miliczu. Po przejściu na emeryturę dotychczasowego komendanta i jego zastępcy, pełniącym obowiązki komendanta zostali poinsp. Marek Sroczyński, a p.o. jego zastępcy – poinsp. Janusz Miś. Na emeryturę odszedł też wieloletni naczelnik prewencji asp. sztab. Jerzy Karwicki, a na jego miejsce czasowo powołano asp. sztab. Rafała Radnego.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Środa 13 stycznia była pierwszym dniem służby w Miliczu nowego szefa miejscowych policjantów. Decyzją Komendanta Głównego Policji na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu na stanowisko pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Miliczu powołano podinspektora Marka Sroczyńskiego, dotychczasowego komendanta Komisariatu V Policji w Bytomiu.

Nowy szef milickich policjantów służy w Policji od 26 lat i ma bogate doświadczenie zawodowe. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w 1994 r. w Batalionie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Następnie w 2000 r. związał się ze śląskim garnizonem policji. W Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu pełnił służbę jako specjalista wydziału prewencji, a także specjalista zespołu ds. nieletnich i patologii. Na początku 2013 r. objął stanowisko zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Szombierkach. Kolejno od 2016 r. zajmował stanowisko szefa dwóch komisariatów na terenie Zabrza, a 2 lipca 2018 r. został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu V Policji w Bytomiu.

Podinsp. Marek Sroczyński jest żonaty, ma dwie córki. Jego hobby to gra w piłkę nożną, jazda turystyczna na rowerze i górskie wędrówki.

Poprzedni Komendant Powiatowy Policji w Miliczu, inspektor Arkadiusz Sworowski z dniem 13 stycznia przeszedł na emeryturę. Podobną decyzję podjął jego zastępca, młodszy inspektor Jacek Wróblewski, który na emeryturę przeszedł z dniem 14 stycznia. Stąd w czwartek, 14 stycznia pełniącym obowiązki zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Miliczu został podinsp. Janusz Miś, dotychczasowy naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

Na tym nie koniec roszad w milickiej Komendzie Policji, gdyż na emeryturę z dniem 9 stycznia przeszedł również naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, wcześniej wieloletni kierownik milickiej „drogówki” asp. sztab. Jerzy Karwicki. Stąd, podobnie jak komendant i jego zastępca, również pełniącym obowiązki naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego został asp. sztab. Rafał Radny, dotychczasowy kierownik jednego z ogniw w wydziale prewencji, a wcześniej wieloletni policjanci zespołu ds. nieletnich milickiej komendy.

Zmiany na najważniejszych stanowiskach Komendy Powiatowej Policji w Miliczu spowodowały wakaty na ważnych stanowiskach milickiego garnizonu. Dotychczas nie powołano m.in. nowego naczelnika wydziału kryminalnego KPP Milicz. Natomiast zastępcę naczelnika tego wydziału od prawie roku jest komisarz Radosław Bury, który do KPP Milicz przeszedł z trzebickiej Komendy. Również stanowiska kierownika w wydziale prewencji, po powierzeniu p.o. naczelnika Prewencji asp. sztab. Rafałowi Radnego, jest nieobsadzone.

W przeciągu ostatnich 6 miesięcy na emeryturę przeszło w sumie 4 policjantów. Oprócz komendanta i jego zastępcy oraz naczelnika prewencji, na emeryturę odszedł w październiku mł. asp. Bartosz Starczewski, dzielnicowy rejonu Cieszkowa i okolic. Po jego odejściu rejon ten objął st. sierż. Jacek Jarosz, dotychczasowy dzielnicowy Sułowa i okolic. Obecnie nadal mamy 7 dzielnicowych i kierownika rewiru dzielnicowych asp. sztab. Andrzeja Pytlaka, a wśród dzielnicowych zaszły dwie zmiany. Teren Sułowa i okolic objął sierż. Bartosz Dolny. Pozostali dzielnicowi pracują na swoich rewirach bez zmian.

Z kolei w całym 2020 r. Komendę Policji w Miliczu zasiliło 3 nowych policjantów.

Liczba przyznanych etatów KPP Milicz została w ostatnim czasie zwiększona z dotychczasowych 68 do 71. Na tę liczbę składa się 20 etatów w wydziale kryminalnym, 48 etatów w wydziale prewencji, w tym 9 etatów w drogówce, 8 etatów dzielnicowych wraz z kierownikiem i pozostałe etaty w ogniwie patrolowo-interwencyjnym, na stanowiskach dyżurnego Policji oraz policjantów zajmujących się wykroczeniami i obsługą aresztu, 2 etaty komendantów Policji i jeden etat oficera prasowego komendanta Policji w Miliczu, który pracuje na samodzielnym stanowisku pracy.

Na przyznanych 71 etatów w KPP Milicz jest aż 6 wakatów, zarówno w wydziale kryminalnym, jak i prewencji. Obecnie w KPP Milicz pracuje 65 policjantów oraz 15 pracowników cywilnych.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)