• sobota, 15 październik 2016 10:03
  •   623

Ostrów smogowi mówi NIE!

Kolejne elementy kampanii ekologicznej
Kolejne elementy kampanii ekologicznej Kolejne elementy kampanii ekologicznej © archiwum

W Ostrowie Wielkopolskim trwa kampania informacyjno – edukacyjna „Ostrów smogowi mówi NIE”.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

 

UUrząd Miejski wraz z Miejskim Zakładem Zieleni oraz Zakładem Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO przekonują mieszkańców miasta o zgubnym wpływie palenia w piecach śmieciami. Na terenie miasta pojawiły się bilbordy, banery oraz plakaty. W najbliższych dniach na ostrowskich Piaskach powstanie tematyczna ścieżka edukacyjna, a ostrowianie otrzymają informacyjne ulotki. Środki na te działania udało się pozyskać z Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
– Z kampanią ruszyliśmy przed kolejnym sezonem grzewczym – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa. – Chcemy informować, uświadamiać i propagować zachowania proekologiczne, które dotyczą walki z niską emisją. Tylko edukacją i wspólnymi działaniami z mieszkańcami możemy osiągnąć zadowalające rezultaty, czyli poprawić jakość powietrza w naszym mieście.

Kampania prowadzona jest wielotorowo. Na ostrowskich ulicach pojawiły się bilbordy, a przy placach zabaw, boiskach i szkołach banery. Plakaty akcji są również na przystankach autobusowych.
– W ostatnim tygodniu października do ostrowskich domów trafią także ulotki z informacją o zagrożeniach, jakie niesie za sobą niska emisja – dodaje prezydent miasta.

W najbliższym czasie, na terenie ośrodka Piaski- Szczygliczka, pojawi się ścieżka edukacyjna składająca się z 9 tablic związanych tematycznie z walką przeciwko niskiej emisji.
– Będzie można na niej znaleźć informacje, czym jest niska emisja, jakie niesie zagrożenia dla naszego zdrowia, jak można z nią walczyć – informuje Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni.

W ramach kampanii MZZ ogłosi konkurs plastyczny skierowany do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na wszystkie te działania spółka pozyskała bezzwrotną dotację w wysokości 50 tysięcy złotych z Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)