• Milicz
  • poniedziałek, 03 czerwiec 2019 08:44
  •   691

Po paszport do biura w Miliczu?

Po paszport do biura w Miliczu?
Po paszport do biura w Miliczu? © archiwum

Starosta milicki Grzegorz Duda zabiega o utworzenie terenowego biura paszportowego w Miliczu. Takie terenowe biuro funkcjonuje m.in. w Głogowie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Wyrobienie paszportu w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu nie jest takie proste ze względu na ogromne kolejki, w których stoi się po kilka godzin. – Utworzenie terenowego biura paszportowego w Miliczu jest możliwe, tym bardziej że do 2007 roku już ono u nas istniało – mówi starosta Grzegorz Duda. – Wstępnie zgodę wyraził na to wojewoda. Taką zgodę musi jeszcze wydać MSWiA, a przede wszystkim zarząd i rada powiatu milickiego.

27 maja starosta wraz z pracownikami Starostwa spotkał się z prezydentem miasta Głogowa Rafaelem Rokaszewiczem oraz sekretarzem Urzędu Miejskiego, by zapoznać się z funkcjonowaniem terenowego biura paszportowego w Głogowie.

Terenowe biuro paszportowe w Miliczu miałoby się mieścić na parterze budynku Starostwa Powiatowego, dzięki czemu mogłyby z niego korzystać również osoby niepełnosprawne. – Sejf już mamy po poprzednim biurze. Musielibyśmy jeszcze pozyskać środki z MSWiA i Urzędu Wojewódzkiego na niezbędny sprzęt, przeszkolenie pracowników i przystosowanie pomieszczenia na biuro. Myślę, że do wakacji moglibyśmy je utworzyć. Z pewnością mogliby z niego korzystać nie tylko mieszkańcy powiatu milickiego, ale również trzebnickiego i innych – mówi starosta Grzegorz Duda.

Na razie jednak sprawy związane z wyrobieniem paszportu możemy załatwić w dowolnym punkcie paszportowym na terenie kraju, niezależnie od miejsca zameldowania czy zamieszkania. Wniosek o wydanie paszportu można złożyć choćby w terenowym punkcie paszportowym w Ostrowie Wielkopolskim czy w Kaliszu, gdzie nie ma aż tak dużych kolejek jak we Wrocławiu.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.