• Powiat krotoszyński
  • wtorek, 11 luty 2020 12:17
  •   1201

Rusza kwalifikacja wojskowa

Rusza kwalifikacja wojskowa
Rusza kwalifikacja wojskowa © archiwum

W dniach 3 – 24 marca na terenie powiatu krotoszyńskiego prowadzona będzie kwalifikacja wojskowa. O czym pamiętać?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Przed Powiatową Komisją Lekarską zobowiązani są stawić mężczyźni urodzeni w roku 2001 oraz mężczyźni urodzeni w latach 1996 – 2000, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Przed Powiatową Komisję Lekarską wzywane są również kobiety urodzone w latach 1996 – 2001 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej (pielęgniarki, absolwentki uczelni medycznych, weterynaryjnych, kierunków psychologicznych). Powiatowa Komisja Lekarska pracować będzie w obiektach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie, ul. Mickiewicza 11.

Do kwalifikacji wojskowej mogą zostać wezwane również osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochoczo do kwa filiacji wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 24 lata życia, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej zdolności do czynnej służby wojskowej.

Osoby, które po raz pierwszy zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej powinny zabrać ze sobą: dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, posiadaną dokumentację medyczną, aktualną fotografię o wymiarach 35 mm x 40 mm (bez nakrycia głowy), a także dokumenty potwierdzające wykształcenie lub posiadane kwalifikacje zawodowe albo zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki.

Osoby stawiające się do kwalifikacji wojskowej po raz kolejny, zabierają ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość; dokumentację medyczną, dotyczą zmian w stanie zdrowia, w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie ostatnich (lub 24) miesięcy oraz książeczkę wojskową.

Powiatowa komisja lekarska, po przeprowadzeniu badań lekarskich oraz weryfikacji dokumentacji medycznej przedstawianej przez osobę poddaną badaniu wyda pisemne orzeczenie o zdolności do czynnej służby wojskowej, ustalając jedną z poniższych kategorii zdolności: A (zdolny do służby), B (czasowo niezdolny), D (niezdolny w czasie pokoju) i E (całkowicie niezdolny).

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)