• Pomorskie
  • poniedziałek, 15 maj 2017 10:28
  •   1869

Katowały koleżankę, koledzy dopingowali

Mają po 14 lat, a biją jak dorosłe
Mają po 14 lat, a biją jak dorosłe Mają po 14 lat, a biją jak dorosłe © archiwum

Były jak w amoku. Przewróciły koleżankę na chodnik i zaczęły katować – kopały ją po całym ciele, waliły po twarzy, szarpały za włosy. A wszystko to na oczach szkolnej gawiedzi, która obojętnie przyglądała się linczowi. Ktoś kręcił film telefonem, inni zachęcali krewkie 14-latki do bicia. Te dantejskie sceny rozegrały się w miniony czwartek przed budynkiem szkoły w Gdańsku.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

O co poszło? Policja już ustaliła powód tej krwawej rozprawy gimnazjalistek, ale nie chce go ujawnić, zanim Anna J., Patrycja M. i Michalina S nie zostaną przesłuchane przez sąd. Można się tylko domyślać, że chodziło o chłopaka. A sprawa wyszła na jaw, bo kolega napastniczek nagrał zajście telefonem i wrzucił film do sieci.

Czas i miejsce akcji? Czwartkowe południe przed budynkiem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku. Tam podczas przerwy między lekcjami trzy 14-latki dopadły swoją koleżankę. Na filmie widać, jak ją przewracają na chodnik i katują. Dziewczyna jest kopana po całym ciele, bita otwartą dłonią po głowie i twarz, szarpana za włosy, wyzywana i poniżana. Robi to na przemian kilka koleżanek nastolatki. Słychać też wulgaryzmy i krzyki jednego z chłopców, które chce się przyłączyć do linczu. Po wszystkim napastnicy rozchodzą się, a poszkodowana jedna z uczennic odprowadza do szpitala.

Policja zatrzymała agresywne nastolatki nazajutrz. Okazało się, że niektóre miały już konflikt z prawem. Anna i Patrycja trafiły do policyjnej izby dziecka. – Bo po tym, jak nagranie pojawiło się w mediach, zaczęły mataczyć, przekazywać nieprawdziwe informacje. Pozostaną tam do czasu przesłuchania ich przez sąd rodzinny – mówi Aleksandra Siewert z gdańskiej policji. Grozi im upomnienie, nadzór kuratora, skierowane do młodzieżowego ośrodka wychowawczego lub do poprawczaka.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)