• piątek, 02 czerwiec 2017 09:18
  •   2563

XXXIX Bieg Krotosa za nami!

XXXIX Bieg Krotosa za nami! © archiwum

340 zawodników z Polski i zagranicy ukończyło 38. edycję Biegu Krotosa. Warunki były trudne ze względu na wysoką temperaturę powietrza.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Przed startem biegu głównego na dystansie 10 km na Rynku w Krotoszynie odbyły się biegi przedszkolaków oraz uczniów. Gdy zawodnicy byli na trasie dekorowano dzieci i młodzież rywalizującą na krótszych dystansach.

Pierwszy linię mety minął Kenijczyk Henry Kembol w czasie 32:25 min. Po 3 sek. Za zwycięzcą przybiegł rodak Edwin Melly. Na podium znalazł się także krotoszynianin Marcin Witkowski (MKS Parasol Wrocław). Kategorię kobiet wygrała Ruth Chemisto Matebo (35:08 min.). Tanja Griessbaum zajęła drugą lokatę, a krotoszynianka Justyna Olejniczak (38:55 min.) – trzecią. W tym roku wśród uczestników rozlosowano 3 skutery, a wśród młodzieży – 3 rowery.