• Krotoszyn
  • wtorek, 18 lipiec 2017 08:20
  •   1049

Podsumowanie projektu „Otwartość”

Podsumowanie projektu „Otwartość”
Podsumowanie projektu „Otwartość” © archiwum

30 sesji zdjęciowych. 45 modelek i modeli. Spotkania integracyjne i otwarte wykłady z kosmetologii. To plan – jaki zrealizowano podczas projektu „Otwartość”. Skierowany był do seniorów, a realizowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krotoszynie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Było to przedsięwzięcie niekonwencjonalne, które tylko swoim tytułem powoduje, że zaczynamy mieć otwarte głowy – chwalił projekt Andrzej Piotrowski, dyrektor PCPR w Krotoszynie. W sumie wzięło udział w nim 200 osób. Efekt końcowy pracy seniorów i fotografów można podziwiać na nietypowej wystawie, bowiem zdjęcia można oglądać na ekranach telewizorów w witrynach sklepowych i niektórych lokali gastronomicznych.

Ponadto projekt „Otwartość” był świetnym narzędziem dla aktywizacji seniorów, którzy mogli rozwijać swoje pasje. – Dzięki zajęciom senior czuł się bardziej doceniony, dowartościowany a teraz z większym optymizmem patrzy w przyszłość. Wiek to tylko metryka, która nie musi nas ograniczać w realizowaniu się w swoich zainteresowaniach. Natomiast oglądając efekty zajęć fotograficznych można zobaczyć inne oblicze seniora, czyli człowieka aktywnego, ciekawego świata i wierzę, że uczestnicy projektu swoim optymizmem będą zarażali innych – przekonywała Jolanta Rosolak z UTW.

Projekt realizował UTW w ramach konkursu „Seniorzy w Akcji” (organizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, współfinansowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności). Partnerem byli – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie, biblioteki w Krotoszynie i w Zdunach oraz KOK.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.