• Konarzew
  • piątek, 21 grudzień 2018 09:51
  •   484

Świąteczne i magiczne spotkanie w Konarzewie

Świąteczne i magiczne spotkanie w Konarzewie
Świąteczne i magiczne spotkanie w Konarzewie © Sebastian Kalak

W niedzielę, 16 grudnia, w sali wiejskiej w Konarzewie (gm. Zduny) odbyło się spotkanie świąteczne. Nie brakowało występów artystycznych i wspólnej integracji mieszkańców.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Konarzewskie spotkanie świąteczne zorganizowało stowarzyszenie Razem dla Konarzewa oraz nieformalna grupa pn. Konarzewska Inicjatywa Sąsiedzka. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia o Czerwonym Kapturku.

– Dwa spektakle o Czerwonym Kapturku powstały dzięki projektowi „Do biblioteki po książkę i do teatru”, dofinansowanemu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanemu przez naszą bibliotekę i obie filie w tym roku. Warsztaty teatralne z dziećmi odbywały się w ramach tego właśnie projektu w bibliotekach, a dzieci do występu przygotowywały aktywnie panie: Adlona Witkowska (Konarzew) i Justyna Frala (Baszków/Bestwin), a w Zdunach – pani Sylwia Wawrzynowicz wyreżyserowała spektakl o Jasiu i Małgosi z uczniami klasy I. W nagrodę wszyscy nasi mali aktorzy pojechali na koszt biblioteki do Poznania do prawdziwego teatru. To było partnerskie działanie – poinformowała nas Mirosława Szymczak, dyrektor zdunowskiej Biblioteki Publicznej.

Po występie młodych artystów z Konarzewa i Baszkowa przyszedł czas na wręczenie nagród konkursu plastycznego pn. „Konarzewski Mural”, artystyczne gwiazdor zenie z Piotrem Jankowskim z Calisia ART., słodki poczęstunek, ubieranie choinki oraz włączenie światełek na skwerze. Było bardzo aktywnie.

– Nagrodę dla Pani Ratajek za zwycięską pracę oraz dla wyróżnionej pracy zbiorowej stowarzyszenia Razem dla Konarzewa zakupiła Grupa Nieformalna Konarzewska Inicjatywa Sąsiedzka. Nagrody dla Wiktorii, Cypriana i Leona ufundowała Galeria Krotoszyńska. Trwają rozmowy z wykonawcą muralu… Pisze się projekt m.in. sfinansowanie tego dzieła. Trzymajcie kciuki za pomyślne rozstrzygnięcia – poinformowała Barbara Łasińska, prezes stowarzyszenia Razem dla Konarzewa, której pomysłów nie brakuje.

Podczas spotkania zaśpiewał Damian Woźniak. Na zakończenie dzieci wspólnie pomalowały figurki oraz ubierały choinki z pomocą strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konarzewie, a później odpalili światełka na choince. – Calisia ART. Przygotowała gliniane figurki do malowania, na zakończenie wspólnie ubieraliśmy choinki, tradycyjnie z pomocą strażaków OSP Konarzew. Spotkanie zorganizowaliśmy przy współfinansowaniu z Funduszu Sołeckiego Konarzewa, owocowo-cukierkowej paczce od PHU PTAK, słodkim cegiełkom uczestników spotkania – dodała Łasińska.

Konarzewskie spotkania świąteczne weszły już do tradycji naszego kalendarza i są nie lada frajdą dla najmłodszych oraz wspólną integracją dla starszych.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.