• Krotoszyn
  • wtorek, 11 czerwiec 2019 10:44
  •   709

Kolejne spotkanie z księdzem Ryszardem Kempiakiem

Kolejne spotkanie z księdzem Ryszardem Kempiakiem
Kolejne spotkanie z księdzem Ryszardem Kempiakiem © Łukasz Cichy

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Wiara, nauka, sens. Kultura europejska wobec spraw ostatecznych”. Ponownie było ono emocjonujące.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Było to kolejne już XVI spotkanie z cyklu „Wiara, nauka, sens. Kultura europejska wobec spraw ostatecznych”. Tym razem gościem dr Jacka Kępy już po raz czwarty był salezjanin ks. dr Ryszard Kempiak. Wygłosił on wykład pt. „Słowo stało się Żydem – Jezus z Nazaretu źródłem ewangelii”.

Warto wspomnieć, że to już czwarte spotkanie z ks. dr Ryszardem Kempiakiem. W poniedziałek, 28 października 2018 r. odbyło się XII spotkanie pn. „Historia Izraela w świetle Biblii i w świetle badań historycznych i archeologicznych”. W piątek, 30 listopada 2018 r. odbyło się XIII spotkanie pn. „Judaizm u początku ery chrześcijańskiej”. Zaś w piątek, 22 lutego odbyło się XIV spotkanie pn. „Odkrycia w Qumran i ich znaczenie w kontekście przyjścia na świat Jezusa z Nazaretu”. W poniedziałek, 3 czerwca odbyło się XV spotkanie z ambasador Izraela Anna Azari, która wygłosiła wykład pn. „Państwo Izrael – od ziemi obiecanej do kraju innowacji”.

Organizatorem spotkań jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Krotoszyńskiej oraz Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie.

Ksiądz dr Ryszard Kempiak jest salezjaninem i wykładowcą Pisma Świętego na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu oraz w Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu i w Świdnicy oraz w Towarzystwie Salezjańskim w Krakowie. Studia magisterskie skończył w 1986 r. w Cremisan-Bethleham, licencjackie – 1989 r. w Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie, a doktorskie – w 1992 r. w Wydziale Teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)