• piątek, 31 styczeń 2020 08:02
  •   768

Koniec z plastikowymi słomkami!

Koniec z plastikowymi słomkami!
Koniec z plastikowymi słomkami! © archiwum

Sieć barów szybkiej obsługi McDonald’s zrezygnowała z plastikowych słomek do Paolów. – We wszystkich naszych restauracjach w Polsce będą dostępne wyłącznie papierowe słomki – powiedziała Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

To nie koniec ekologicznych zmian w sieci. – Wprowadzamy także nowe, przyjazne środowisku opakowania lodów McFlurry oraz patyczki do balonów – dodaje przedstawiciela sieci. Papierowe słomki nie namakają wodą przez 5,5 godz. Są wykonane w 100 proc. z papieru certyfikowanego przez PEFC. – Produkty z tym oznaczeniem wspierają odpowiedzialną gospodarkę leśną – wyjaśnia Agnieszka Czernecka, menadżer ds. zakupów McDonald’s Polska.

Czy te zmiany dobrze wpłyną na środowisko? Za odpowiedź niech wystarczą liczby. Rocznie w restauracjach sieci zużywanych jest 160 milionów słomek, 23 miliony kubeczków do lodów oraz 3,5 miliona patyczków do balonów.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.