• środa, 08 lipiec 2020 07:21

Budujemy taras

Budujemy taras
Budujemy taras © archiwum

Przy budowie domu jednym z ostatnich elementów, jaki wykonujemy, jest taras. Możemy wykonać go na wiele sposobów, z różnych materiałów. Niejednokrotnie o ich wyborze decydują koszty, które będziemy musieli ponieść.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Pierwsza odpowiedzą, która przychodzi nam do głowy, po usłyszeniu pytania „z czego zrobić taras?” jest oczywiście: drewno. Wydaje nam się to najłatwiejszym i najtańszym rozwiązaniem. Zapominamy jednak, że tarasy wykonuje się też z materiałów kompozytowych, powstających z połączenia drewna z PCV. Wyglądem przypominają one drewno, jednakże są pozbawione jego wad, czyli odporne na wodę i insekty, łatwe w utrzymaniu i niewymagające regularnej konserwacji.

Inne możliwości to oczywiście taras pokryty kamieniem, płytkami ceramicznymi czy kostką brukową. Każde rozwiązanie należy wycenić indywidualnie. Koszt tarasu będzie zależał nie tylko od materiału z którego zostanie zbudowany, ale również od jego wielkości, kształtu, liczby schodów czy też rodzaju podłoża.

Stworzenie tarasu z drewna nie jest szczególnie skomplikowane. Aby taki taras wyglądał ładnie, należy wybrać właściwe drewno i odpowiednio je ułożyć, a w późniejszym czasie regularnie konserwować. Im droższe drewno wybierzemy, tym dłużej posłuży nam nasza konserwacja. Zaleca się jednak użycie gatunków egzotycznych ze względu na ich dużą wytrzymałość.

W przypadku płytek ceramicznych niewątpliwą zaletą jest nieskończona możliwość dekoracji. Jeśli chodzi zaś o wykończenie tarasu kostką brukową, idealnie współgra ona z niemal każdym stylem aranżacyjnym. Zaletą kostki jest również trwałość i łatwe utrzymanie jej w czystości. Wybierając materiał na taras, powinniśmy zatem najpierw dokładnie przemyśleć jego wielkość, kształt oraz nasze oczekiwania wobec jego właściwości, no i walory estetyczne.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.