• Powiat ostrowski
  • poniedziałek, 05 październik 2020 10:25
  •   2100

Mieszkańcy czekali na ten remont

Droga gotowa
Droga gotowa Droga gotowa © archiwum

W Lewkowcu zakończono przebudowę drogi.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Prace trwały na odcinku 800 metrów. Zakres obejmował pełną konstrukcję jezdni, m.in.: położenie warstwy ścieralnej, wyrównawczej oraz uzupełnienie i wyrównanie poboczy. Prace kosztowały prawie 200 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu gminy Ostrów Wielkopolski.

– Droga w Lewkowcu od kilku lat wymagała już remontu. Są to drogi powojenne, nasypane z gruzu, żużla, które często trzeba było naprawiać. Dziś w tej miejscowości prężnie działa kilka firm, do których przyjeżdżają tiry, jest to bardzo duży ciężar. Nie możemy zapomnieć o rolnikach, którzy także używają ciężkiego sprzętu do prac polowych, stąd tak ważna była to inwestycja dla mieszkańców – podkreśla Marcin Waliszewskie, radny gminy Ostrów Wielkopolski.

Droga jest ważnym połączeniem komunikacyjnym pomiędzy Franklinowem a Szczurawicami. Na remont czeka jeszcze ponadkilometrowy odcinek, w kierunku Franklinowa.

Publikacja:
Nasz Rynek
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.