Urządzasz, jak chcesz
Jeśli chcemy zaadoptować dowolne pomieszczenie na łazienkę, toaletę, kuchnię czy saunę, potrzebujemy pompy z rozdrabniaczem. I nie musimy się przy tym przejmować położeniem pionów kanalizacyjnych.
Masz zdjęia lub film do tego artykułu? Wyślij je do nas!
Pomporozdrabniacz daje nam możliwość stworzenia nowej łazienki, kuchni czy pralni w pomieszczeniach wcześniej do tego nieprzystosowanych i znacznie oddalonych o pionów kanalizacyjnych. Możemy zaaranżować pralnię czy kuchnię letnią w piwnicy, a na łazienkę z pomieszczeniem do fitness zaadaptować pomieszczenia na poddaszu. Pomporozdrabniacz powala na budowę wyspy kuchennej w mieszkaniu czy domu oraz brodzika z kratką ściekową w posadzce. Aranżujemy sobie nasze pomieszczenia tak, jak nam to odpowiada, a ograniczeniem jest niemal tylko nasza wyobraźnia.
CO TO ZA URZĄDZENIE?
Pomporozdrabniacz jest urządzeniem elektrycznym zasilanym zazwyczaj napięciem 230 V. Wyposażony jest w pompę wraz z nożem tnącym, który służy do rozdrabniana oraz przetłaczania ścieków i odpadków organicznych. Wewnątrz rozdrabniacza znajduje się system elektroniczny sterujący pracą pompy oraz systemem załączania i wyłączenia urządzenia. Pomporozrabniacz po rozdrobieniu ścieków może przetłoczyć je zarówno w pionie, jak i w poziomie. Kupić możemy pomporozbrabniacze do ścieków feralnych i szarych. Te drugie nie mogą być zastosowane w toaletach.
DO ZASTOSOWAŃ DOMOWYCH
Pomporozdrabniacze mają zwartą budowę i moc silnika do 500 W. pozwalają na rozdrobnienie ścieków i przetłoczenie ich na maksymalną wysokość 5 m i 100 m w poziomie. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem ścieków zmniejsza się odległość tłoczenia w poziomie. Wszystkie te parametry są w postaci tabel, można więc bez trudu dokonać właściwego wyboru urządzenia.
Na rynku dostępne są pompo rozdrabniacze przystawkowe, montowane bezpośrednio za toaletą, urządzenia przeznaczone do współpracy z miskami WC montowanymi w stelażach i ceramiki WC z wbudowanym pomporozdrabiaczem.