• sobota, 02 kwiecień 2016 09:42

Urządzasz, jak chcesz

Pomporozdrabniacz pozwoli na zaaranżowanie pomieszczeń w dowolny sposób
Pomporozdrabniacz pozwoli na zaaranżowanie pomieszczeń w dowolny sposób Pomporozdrabniacz pozwoli na zaaranżowanie pomieszczeń w dowolny sposób © archiwum

Jeśli chcemy zaadoptować dowolne pomieszczenie na łazienkę, toaletę, kuchnię czy saunę, potrzebujemy pompy z rozdrabniaczem. I nie musimy się przy tym przejmować położeniem pionów kanalizacyjnych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Pomporozdrabniacz daje nam możliwość stworzenia nowej łazienki, kuchni czy pralni w pomieszczeniach wcześniej do tego nieprzystosowanych i znacznie oddalonych o pionów kanalizacyjnych. Możemy zaaranżować pralnię czy kuchnię letnią w piwnicy, a na łazienkę z pomieszczeniem do fitness zaadaptować pomieszczenia na poddaszu. Pomporozdrabniacz powala na budowę wyspy kuchennej w mieszkaniu czy domu oraz brodzika z kratką ściekową w posadzce. Aranżujemy sobie nasze pomieszczenia tak, jak nam to odpowiada, a ograniczeniem jest niemal tylko nasza wyobraźnia.

CO TO ZA URZĄDZENIE?
Pomporozdrabniacz jest urządzeniem elektrycznym zasilanym zazwyczaj napięciem 230 V. Wyposażony jest w pompę wraz z nożem tnącym, który służy do rozdrabniana oraz przetłaczania ścieków i odpadków organicznych. Wewnątrz rozdrabniacza znajduje się system elektroniczny sterujący pracą pompy oraz systemem załączania i wyłączenia urządzenia. Pomporozrabniacz po rozdrobieniu ścieków może przetłoczyć je zarówno w pionie, jak i w poziomie. Kupić możemy pomporozbrabniacze do ścieków feralnych i szarych. Te drugie nie mogą być zastosowane w toaletach.

DO ZASTOSOWAŃ DOMOWYCH
Pomporozdrabniacze mają zwartą budowę i moc silnika do 500 W. pozwalają na rozdrobnienie ścieków i przetłoczenie ich na maksymalną wysokość 5 m i 100 m w poziomie. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem ścieków zmniejsza się odległość tłoczenia w poziomie. Wszystkie te parametry są w postaci tabel, można więc bez trudu dokonać właściwego wyboru urządzenia.

Na rynku dostępne są pompo rozdrabniacze przystawkowe, montowane bezpośrednio za toaletą, urządzenia przeznaczone do współpracy z miskami WC montowanymi w stelażach i ceramiki WC z wbudowanym pomporozdrabiaczem.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.