• Krotoszyn
  • środa, 11 grudzień 2019 09:29
  •   698

Na stadionie powstaje nowa trybuna



Trwają prace na stadionie przy ul. Sportowej w Krotoszynie. Zniknęły stare trybuny, trwają przygotowania do wzniesienia nowych. Obiekt i teren przy jeziorku Odrzykowskim zmienią się nie do poznania.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Obecnie prowadzone roboty są częścią wielkiej inwestycji, w efekcie której w połowie 2021 r. krotoszyńskie Błonie zamieni się w ośrodek rekreacyjno – wypoczynkowy. Prace rozbiórkowe i porządkowe rozpoczęto na przełomie września i października. Obecnie trwają roboty przy ławie fundamentowej budynku trybun i zimne na boisku treningowym. Powstają zewnętrzne sieci oświetleniowe, kanalizacja deszczowa i sieć wodociągowa. Budowany jest nowy chodnik wzdłuż ul. Sportowej – od restauracji Relax do bram stadionu.

Na najbliższy czas zaplanowano kontynuację powyższych działań. – A także wykonanie słupów żelbetowych budynku trybun oraz podbudowy boiska treningowego, korytowanie płyty boiska głównego, montaż obrzeży wzdłuż chodnika na ulicy Sportowej – mówi Damian Wagner z wydziału inwestycji i rozwoju Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.

Jak na wszystkich budowach, tak i na tej zdarzają się problemy, ale – jak zapewnia urzędnik – rozwiązywane są na bieżąco przy współpracy z nadzorem inwestorskim oraz biurem projektowym. Rewitalizację Błonia za 45 mln 918 tys. zł wykonuje Alstal – konsorcjum firm z woj. kujawsko – pomorskiego, oddział we Wrocławiu. Największe koszty wiążą się z budową trybuny na stadionie, która ma mieć 100 m długości i 9 szerokości, zaplecze i infrastrukturę.

Oprócz trybuny powstaną na Błoniu: tor rowerowy, skatepark, boisko do koszykówki i siatkówki, siłownia, plac zabaw, przystań wodna, pole namiotowe. W znaczący sposób zmieni się estetyka całego miejsca. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-20 – z pożyczki na projekty rewitalizacyjne miasta i terenów poprzemysłowych.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.