• Milicz
  • wtorek, 14 lipiec 2020 10:50
  •   1047

Zabezpiecz auto przed kradzieżą „na walizkę”

Zabezpiecz auto przed kradzieżą „na walizkę”
Zabezpiecz auto przed kradzieżą „na walizkę” © archiwum

Kradzież metodą „na walizkę” dotyczy aut z dostępem bezkluczykowym. Złodziejom wystarczy kilka sekund, by przechwycić sygnał z kluczyka zbliżeniowego do pojazdu. Warto więc pomyśleć o tym, jak skutecznie zabezpieczyć go przed sczytaniem informacji.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Posiadając samochód z dostępem bezkluczykowym, powinniśmy posiadać wiedzę na temat metod działania złodziei samochodowych, którzy przy pomocy specjalistycznego urządzenia są w stanie sczytać informacje z klucza zbliżeniowego i przez to uruchomić nasze auto.

Samo określenie „na walizkę” bierze się stąd, że urządzenie, którym posługują się złodzieje, często przypomina właśnie walizkę. W takiej sytuacji złodzieje liczą na to, że kierowca położył kluczyk w miejscu, w którym łatwo będzie wykryć jego sygnał, przejąć go i wzmocnić sygnał przy aucie, by je otworzyć i uruchomić.

Aby zminimalizować ryzyko kradzieży „na walizkę”, należy odpowiednio zabezpieczyć klucz zbliżeniowy. Jedną z takich możliwości jest zaopatrzenie się w odpowiednie opakowanie, w  którym przechowywany będzie klucz, a które wytłumi sygnał, przez co jego przejęcie przez złodziei będzie utrudnione. Można też klucz włożyć do metalowego pudełka lub zawinąć w aluminiową folię.

W domu klucz należy przechowywać w miejscu jak najbardziej oddalonym od ścian zewnętrznych budynku, w szczególności od ściany przyległej do przestrzeni ogólnodostępnej. W praktycznym ujęciu nie należy więc kłaść klucz zbliżeniowego przy wejściu, w przedpokoju, na parapecie czy pomieszczeniach przy ścianie od strony ulicy.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.