• Kraj
  • czwartek, 11 maj 2017 09:01
  •   1467

W maju zimniej niż w grudniu!

Wczoraj o świcie mroźno było prawie w całej Polsce
Wczoraj o świcie mroźno było prawie w całej Polsce Wczoraj o świcie mroźno było prawie w całej Polsce © archiwum

Tak pokręconej wiosny dawno nie było. Środowy poranek 10 maja był znacznie zimniejszy niż 10 grudnia 2016 roku! Zimą było od 4 do 9 stopni powyżej zera, a wczoraj Polskę opanował mróz, jedynie na północnym zachodzie była dodatnia temperatura.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na południu kraju termometry w środę rano wskazywały -4 st. C. Jeszcze zimniej było w górach. Na Śnieżce temperatura spadła do -6 st. C, a na Kasprowych Wierchu do – 12 st. C. Na Wybrzeżu oraz na Warmii i Mazurach spadł śnieg. Zabieliły się plaże. – To wszystko przez arktyczne powietrze napływające z północy – tłumaczy Waldemar Skałba z biura meteorologicznego Cumulus.

– Ale mam dobre wieści. Nadciąga do nas wielkimi krokami ciepłe powietrze z południa, które sprawi, że już w piątek na termometrach zobaczymy 18 st. C. Jeszcze cieplej będzie w sobotę, ale mogą pojawić się opady deszczu i burze. Naprawdę wraca wiosna! – uspokaja synoptyk.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.