• Krotoszyn
  • wtorek, 06 marzec 2018 10:24
  •   1231

Założyciel dino – szóstym najbogatszym Polakiem

Założyciel dino – szóstym najbogatszym Polakiem
Założyciel dino – szóstym najbogatszym Polakiem © archiwum

Tomasz Biernacki znalazł się w nowym rankingu 100 najbogatszych Polaków 2018 r. Listę opublikował właśnie prestiżowy miesięcznik „Forbes”. Przedsiębiorca z Krotoszyna jest na szóstym miejscu. Ale to nie wszystko. Nazwisko Tomasza Biernackiego widnieje też na zestawieniu najbogatszych ludzi świata.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Tomasz Biernacki – to twórca sieci Dino. Dziś jest właścicielem większościowego pakietu akcji. I właśnie awansował na 6. Miejsce wśród najbogatszych Polaków. Jest najszybciej bogacącym się krajanem. Jego majątek wyceniono na 4 mld 175 mln zł. W zeszłorocznym zestawieniu, które było opracowywane jeszcze przed debiutem Grupy Dino Polska na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Biernacki zajmował 19. Miejsce z majątkiem wartym 930 mln zł.

W ciągu 12 miesięcy wartość jego majątku wzrosła o ponad 340 procent. – Tomasz Biernacki to najszybciej bogacący się przedsiębiorca ostatnich dwunastu miesięcy. Wartość jego majątku wzrosła – bagatela – 3,2 mld złotych, cena akcji Dino do debiutu giełdowego w kwietniu 2017 roku zwiększyła się o 122 procent. Dzięki temu Tomasz Biernacki znalazł się również na liście najbogatszych ludzi świata, w tym roku jest na niej sześciu Polaków, najwięcej w historii – czytamy w uzasadnieniu na łamach „Forbes’a”. Od konkurencji Dino – którego główna siedziba znajduje się w Krotoszynie – wyróżnia się modelem biznesowym. W praktyce polega to na otwieraniu we własnych plawóckach. – Siedem lat temu przedsiębiorca pozyskał inwestora Enterprise Investors, który pomógł mu sfinansować szybszy rozwój sieci – napisali autorzy rankingu.

Najbogatszymi Polakami 2018 wg Forbesa są spadkobiercy dr Jana Kulczyka – Dominika i Sebastian Kulczykowie (13,9 mld zł) przed Michałem Sołowowem (11,4 mld zł) i Zygmuntem Solorzem (10,2 mld zł).

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)