• Krotoszyn
  • środa, 25 lipiec 2018 11:10
  •   1429

W Powiatowym Centrum częściowy paraliż

W  Powiatowym Centrum częściowy paraliż
W  Powiatowym Centrum częściowy paraliż © Sebastian Kalak

Pożar budynku, w którym mieściło się Powiatowe Centrum pomocy Rodzinie, znacznie utrudnił pracę tej instytucji. Zawieszono m.in. działalność komisji lekarskiej orzekającej o niepełnosprawności.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

PCPR po pożarze z 14 lipca przeniesiono do Ośrodka Interwencji Kryzysowej na os. Sikorskiego w Krotoszynie. W ramach zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności wydawane są legitymacje, karty parkingowe, przyjmowane wnioski i rozpatrywane odwołania. Nie działa jednak komisja lekarska, gdyż nie ma warunków do otwarcia gabinetu.

W OIK funkcjonuje dział rehabilitacji osób niepełnosprawnych, czyli obsługiwane przez osoby w zakresie przyznawania środków z PFRON-u. Przeniesiono również tutaj księgowość i finanse. Dział wsparcia i pieczy zastępczej oraz kierowania do domów samopomocy mieszczą się w dwóch pokojach obok hali sportowej przy ulicy Młyńskiej.

Ponieważ na skutek pożaru zalane zostały wszystkie meble i niemal wszystkie komputery (ocalały tylko 3 i serwer główny), potrzeba ok. 150 tys. zł na zakup wyposażenia. Burmistrz i starosta pojechali prosić o pomoc wojewodę. – Złożymy pismo. Po mojej rozmowie z dyrektorką wydziału polityki społecznej uzyskaliśmy wstępu na deklarację pomocy. Mamy oszacować starty – mówi Andrzej Piotrowski, dyrektor PCPR.

Instytucja czeka na odbiór wyremontowanego budynku przy ul. Floriańskiej. Tam wszystko jest gotowe – posadzki, ściany, drzwi, sieć informatyczna. Problem stanowi winda, która nie działała przez czas remontu obiektu. Konieczna jest naprawa, aby urząd dozoru technicznego mógł ją dopuścić do użytkowania. Naprawa ma się odbyć w tym tygodniu. Inspektorat nadzoru budowlanego musi jeszcze wydać zgodę na użytkowanie całego budynku. Dostał już dokumentację. – Czekamy na decyzję – mówi Piotrowski, dodając, że nie potrafi określić, kiedy nastąpi przeprowadzka.

Przy okazji dziękuje wszystkim osobom, które pomogły w wyniesieniu mienia PCPR z płonącego budynku. Uratowano cała dokumentację, wyniesiono komputery, drukarki i kserokopiarki oraz meble, niestety – zalane.

W pierwszej kolejności podziękowania należą się strażakom zawodowym i ochotnikom, pracownikom firmy Budownictwo Kubiak, stacji kontroli pojazdów Sinevia, Zakładowi Aktywności Zawodowej z Koźmian Zdzisławowi Koniecznemu, Spółdzielni Socjalnej Vivo z Koźmina, PGKiM Krotoszyn, Starostwu Powiatowemu, Środowiskowemu Domu Samopomocy z Krotoszyna oraz rodzinom pracowników i mieszkańców Krotoszyna.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)