• Powiat krotoszyński
  • wtorek, 01 wrzesień 2020 08:35
  •   1599

Bezpieczniej w drodze do szkoły

Bezpieczniej w drodze do szkoły
Bezpieczniej w drodze do szkoły © archiwum

W związku z nowym rokiem szkolnym krotoszyńscy policjanci zaangażowali się w akcję mającą zwiększyć bezpieczeństwo uczniów.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to
Artykuły pokrewne (według etykiet)

– Wielokrotnie tragicznymi wydarzeniami skutkuje brawura, lekkomyślność, brak doświadczenia, a także nieświadomość istniejących niebezpieczeństw – wymienia mł. asp. Bartosz Karwik, zastępca rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Funkcjonariusz podkreśla, że najczęściej występujące niebezpieczeństwa to zdarzenia drogowe, kontakty z obcymi czy dealerami narkotyków i wymuszenia pieniędzy. – Bardzo ważne jest, aby rodzice młodszych dzieci przypomnieli im zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przestrzegali przed wsiadaniem do samochodów nieznajomych osób i rozmów z obcymi – podkreśla Karwik.

Uczniom krotoszyńskich szkół podstawowych przekazali ufundowane przez starostwo elementy odblaskowe, aby byli lepiej widoczni na drogach.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.