• Krotoszyn
  • wtorek, 15 wrzesień 2020 07:59
  •   1348

Na trzy razy i nie w maju

Na trzy razy i nie w maju
Na trzy razy i nie w maju © Bazylika Mniejsza w Krotoszynie

„Nasza świątynia już nie może doczekać się Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, które dziś i jutro przyjmą po raz pierwszy do serca Pana Jezusa”. Wpis tej treści pojawił się na stronie faceboowej parafii pw. Jana Chrzciciela w Krotoszynie w zeszłą sobotę.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Tegoroczna Pierwsza Komunia Święta była opóźniona z powodu pandemii. Zamiast w maju 122 dziewczynek i chłopców przystąpiło do niej 5 lipca oraz 5 i 6 września. Wyczekiwana uroczystość za każdym razem była starannie przygotowana od strony duchowej, estetycznej i higienicznej. Rodzice na twarzach mieli maseczki i… przekonanie, że uczestniczą w wydarzeniu wyjątkowym.

Grupa lipcowa liczyła 30 młodych parafianek i parafian, dwie grupy wrześniowe składały się 43 i 49 osób. Jak powiedział proboszcz parafii ks. prałat dr Aleksander Gendfera, uroczystości mimo ograniczeń w pełni się udały i były bardzo piękne.

Uczestniczyli w nich także duchowni gości, z których rodzin pochodziły dzieci pierwszokomunijne. Byli to księża Ryszard Krakowski, Roman Smółkowski i o. Błażej Sekula.

Bogaty serwis zdjęciowy, z które zaczerpnęliśmy fotografie, znajduje się na fanpage’u parafii.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.