• Zduny
  • środa, 16 wrzesień 2020 08:11
  •   1763

Dotacja na renowację kościoła

Dotacja na renowację kościoła
Dotacja na renowację kościoła © Sebastian Kalak

Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak podpisał w Zdunach umowę na dofinansowanie – w kwocie 700 tysięcy złotych – inwestycji realizowanej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 (WRPO 2014+).

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Gmina Zduny przeprowadzi renowację poewangelickiego kościoła, który będzie pełnił funkcję obiektu kultury. W ramach inwestycji przewidziano odnowienie elewacji i schodów do zakrystii, wymianę stolarki i udostępnienie wieży jako punktu widokowego. Tym samym świątynia stanie się wizytówką turystyczną Zdun. Mają tam odbywać się koncerty i wystawy. Z wieży będzie można podziwiać zabytki i zabudowę miasta. – Cieszę się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do realizacji ambitnych planów burmistrza Tomasza Chudego, który jakiś czas temu zapowiadał, że chce ze Zdun uczynić miejsce niezwykle atrakcyjne dla mieszkańców i turystów. A to wymaga sporych nakładów finansowych i konsekwencji. Z przyjemnością po raz kolejny przyjeżdżam w to miejsce podpisać umowę – tym razem ze strefy, która jest mi szczególnie bliska, czyli z zakresu dziedzictwa kulturowego. Ten piękny kościół poewaneglicki niewątpliwe zasługuje na to, by poprawić swoją kondycję – oznajmił Marek Woźniak.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.