• Trzebicko
  • wtorek, 29 wrzesień 2020 10:24
  •   1225

25 tys. zł dla kościoła w TrzebickuParafia pw. św. Macieja Apostoła w Trzebicku otrzyma z samorządu województwa dolnośląskiego dotację w wysokości 25 tys. zł na kontynuację prac konserwatorskich.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na sesji sejmiku województwa dolnośląskiego, która odbyła się w czwartek, 24 września we Wrocławiu, radni przegłosowali 35 uchwał. Jedna z nich dotyczyła kwestii ochrony zabytków. Decyzją rajców 14 zabytków na Dolnym Śląsku otrzyma dodatkowe wsparcie na renowacje. Wśród nich znajduje się m.in. kościół św. Macieja Apostoła w Trzebicku. Parafia otrzyma dofinansowanie w wysokości 25 tys. zł.

Jak powiedział nam proboszcz trzebnickiej świątyni ks. Bogdan Sowiński, pieniądze przeznaczone zostaną na kontynuację renowacji prawego ołtarza bocznego. Część prac związanych z odnową tego ołtarza wykonywana była w minionym roku. W tym roku ma być realizowana kolejna część prac restauratorskich. Wiadomo jednak, że dotacja nie wystarczy na dokończenie renowacji. Będzie potrzebne jeszcze ok. 100 tys. zł.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.