• Ostrów Wielkopolski
  • poniedziałek, 02 marzec 2020 09:54
  •   1097

Rower miejski wraca

Za darmo dwie, a nie cztery godziny
Za darmo dwie, a nie cztery godziny Za darmo dwie, a nie cztery godziny © archiwum

Od 1 marca mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą ponownie skorzystać z rowerów miejskich po zimowej przerwie. W tym czasie jednoślady przeszły gruntowne naprawy.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Do dyspozycji ostrowian pozostaje trzynaście stacji i 121 rowerów. – Przerwa zimowa została wykorzystana na przeglądy techniczne sprawności sprzętu, tak, by mieszkańcy mogli cieszyć się niezawodnym sprzętem. Część z nich wyposażona została w nowe elementy, ponieważ użytkowane do tej pory były zużyte, a niektóre mocno zniszczone – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Miasta.

Wspomniane zniszczenia są jedną z przyczyn, z powodu których w tegorocznym sezonie wprowadzone zostaną zmiany użytkowania ostrowskiego systemu roweru miejskiego. Zostaną one wprowadzone od pierwszego dnia kwietnia. – Od tego dnia skrócony zostanie czas bezpłatnego korzystania z rowerów. Do tej pory to cztery godziny, od pierwszego kwietnia będą dwie. Z naszych obserwacji, ale także informacji, których dostarczają nam mieszkańcy, wynika że przy tak długim wypożyczeniu często rower nie jest użytkowany właściwie, a niszczony. Innym z powodów skrócenia czasu bezpłatnego użytkowania rowerów jest fakt, że ostrowski system cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a długi okres wypożyczenia powoduje, że na stacjach pozostaje niewiele jednośladów. Dwie godziny w zupełności wystarczą, by przemieścić się z jednej stacji do innej. Nawet tej najbardziej oddalonej – wyjaśnia Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Pierwszy miesiąc tegorocznego sezonu ostrowskiego roweru miejskiego funkcjonował będzie na dotychczasowych zasadach. O wszelkich zmianach użytkownicy poinformowani zostaną przez SMS. To jednak nie wszystkie modyfikacje regulaminu. Planowane są już kolejne.

– Pracujemy nad zmianami w zakresie kar finansowych za przetrzymywanie, ale co istotniejsze, za niszczenie rowerów. W poprzednim sezonie rowerowym skala zniszczeń oraz aktów wandalizmu była na tyle poważna, że wprowadzenie zmian regulaminowych jest niezbędne – przekonuje prezes MZK.

Publikacja:
Nasz Rynek
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)