• Watykan
  • sobota, 06 czerwiec 2020 09:57
  •   1883

Watykan bada polskie cuda

Stolica Apostolska sprawdza niesamowite zdarzenia z Legnicy i Sokółki
Stolica Apostolska sprawdza niesamowite zdarzenia z Legnicy i Sokółki Stolica Apostolska sprawdza niesamowite zdarzenia z Legnicy i Sokółki © archiwum

Czy hostia jest w stanie przemienić się we fragmenty serca 33-letniego mężczyzny, który umarł nagłą i bolesną śmiercią. Kościół może takie zdarzenia uznać za cud eucharystyczny. W historii naszej wiary odnotowano już kilka takich przypadków. A dwa takie zdarzenia z Polski badane są w Watykanie. Wierni czekają, czy Stolica Piotrowa uzna je oficjalnie za cuda!

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Mowa oczywiście o niesamowitych zdarzeniach w Sokółce i Legnicy. Najpierw w październiku 2008 r. podczas mszy w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce jednemu z kapłanów wypadł z dłoni komunikat. Ksiądz zgodnie z przepisami włożył go do naczynia z wodą, gdzie miał się rozpuścić. Po tygodniu okazało się jednak, że w naczynku znajduje się czerwona wypukła plamka.

Z kolei w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w 2013 r. w legnickicm kościele pw. św. Jacka trwała msza. Podczas uroczystości ksiądz opuścił hostię. Zgodnie z regulaminem trafiła do naczynia z wodą, aby się rozpuścić. Po pewnym czasie okazało się, że hostia zamieniał się w krwawy opłatek!

Oba zdarzenia były badane przez naukowców. Hostię z Legnicy badano w zakładzie medycyny sądowej w Szczecinie. Zaś ta z Sokółki trafiła do Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W obu przypadkach naukowcy nie byli w stanie wytłumaczyć, skąd na komunii pojawiły się, krwawe fragmenty serca!

Teraz akta obu spraw trafiły do Watykanu, gdzie trwają nad nimi intensywne badania. Stolica Apostolska może uznać oba zdarzenia za cuda. Tak zdarzyło się choćby w 1263 r., kiedy krwawe serce pojawiło się na hostii we włoskiej Bolsene. Do dziś upamiętniamy ten cud podczas święta Bożego Ciała, które już w przyszły czwartek!

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)