• czwartek, 04 sierpień 2016 09:21
  •   1421

Siostry Brzykcy z medalami MŚ

Natalia i Agnieszka Brzykcy na podium mistrzostw globu
Natalia i Agnieszka Brzykcy na podium mistrzostw globu Natalia i Agnieszka Brzykcy na podium mistrzostw globu © archiwum

Wielki osiągnięcie sióstr Brzykcy z Łagiewnik (gm. Kobylin). Zdobyły one indywidualnie złoty i brązowy medal podczas mistrzostw świata w judo, a także złoty drużynowo.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Mistrzostwa Świata w Judo Osób Niesłyszących odbyły się w Tunezji 21 lipca. Mistrzynią świata w kategorii wagowej 87 kg plus została Natalia Brzykcy z Łagiewnik (klub – Akademia Judo Poznań), która ma już medale z Mistrzostw Europy i Igrzysk Olimpijskich Niesłyszących sprzed 3 lat. Trzecie miejsce w tej samej kategorii wywalczyła Agnieszka Brzykcy, siostra mistrzyni.

To nie koniec medali sióstr z Łagiewnik. Na tych samych mistrzostwach polska drużyna kobieca zdobyła tytuł drużynowych mistrzyń globu, a w jej składzie występowały obie siostry. W finale Polski pokonały gospodynie mistrzostw Turczynki 2:1.