• niedziela, 20 październik 2013 10:44
  • 19 zdjęć
  •   1806

Biegali dla Jana Pawła II

W czwartek, 17 października odbył się VIII Papieski Bieg Pokoju. Organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Patronat nad biegiem objęli: Starosta Krotoszyński Leszek Kulka i Burmistrz Krotoszyna Julian Jokś, którzy byli fundatorami pucharów  i nagród rzeczowych dla zwycięzców. Bieg rozgrywany był w kategoriach chłopców i dziewcząt gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Na boisku szkolnym dyrektor szkoły Krzysztof Grobelny przywitał wszystkich uczestników biegu dziękując za przyjęcie zaproszenia na bieg upamiętniający naszego Wielkiego Polaka Jana Pawła II. Oficjalnie bieg został otwarty przez Starostę Krotoszyńskiego.
Trasa tegorocznego Biegu przebiegała ulicami Łąkową, Karbowiaka, Dr Bolewskiego, z metą przy ul. Łąkowej. Na starcie stanęło około 180 zawodników. W tym roku po raz drugi została rozegrana kategoria OPEN.
Po biegu uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Puchary oraz cenne nagrody wręczyli  starosta Leszek Kulka, Waldemar Wronecki z Wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu i Dyrektor ZSP nr 3 Krzysztof Grobelny. Wśród wszystkich uczestników biegu zostały rozlosowane cenne upominki.
W biegu uczestniczyli uczniowie ze szkół Gimnazjum nr 1 w Krotoszynie, Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie, Gimnazjum nr 4 w Krotoszynie, Gimnazjum nr 5 w Krotoszynie, Gimnazjum w Kobylinie, Gimnazjum w Benicach, Gimnazjum w Zdunach, Niepubliczne Gimnazjum w Krotoszynie, Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie, I Liceum Ogólnokształcące w Krotoszynie, Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych  w Koźminie Wlkp., Liceum Ogólnokształcące w Koźminie Wlkp., Szkoła Zawodowa w Kobylinie.