• poniedziałek, 12 maj 2014 09:41
  •   2755

Krotoszyński kolarz drugi w Mikstacie

Krotoszyński kolarz drugi w Mikstacie © © Marta Sawicka

W niedzielę, 11 maja, odbył się wyścig kolarski pod hasłem „Rozpoczęcie lata 2014”. Impreza w Mikstacie zgromadziła wielu zawodników, pośród których znalazł się Krzysztof Kubik. Krotoszynianin zajął drugą lokatę w kategorii do 25 lat.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Trasa miała 75 km – 3 okrążenia po 25 km. – Na trzecim okrążeniu dużą selekcję zrobiły trudne podjazdy, chociaż na każdym z nich ktoś odpadał. Już po pierwszym okrążeniu została nas połowa, ja trzymałem się w czole grupy. Na drugim okrążeniu wspólnie z dwoma kolegami spróbowaliśmy ucieczki, ale zostaliśmy złapani przez nieodopuszczający peleton. Dalej to już równa jazda całej grupy aż do trzeciego okrążenia, gdzie na podjeździe pod maszt w Mikstacie poszło ostre tempo, kilku kolarzy zaatakowało, a na zjeździe oderwał się Błażej Wojciechowski, który jak się okazało wygrał. Ja nie czuje się zbyt dobrze tego dnia nie pomagałem w gonitwie, oszczędzałem siły by dać radę zaatakować pod finałowy podjazd. Na finałowym podjeździe starałem się rozerwać grupę, ale oderwałem tylko dwóch swoich rywali, a na sprincie zabrakło sił i przegrałem w peletonie z Michałem Nawrockim – oznajmił krotoszyński kolarz, który zakończył rywalizację na drugim miejscu w kategorii do 25 lat oraz na piątym w klasyfikacji generalnej.