• piątek, 24 styczeń 2020 08:41

Co się kryje pod powierzchnią

Co się kryje pod powierzchnią
Co się kryje pod powierzchnią © archiwum

Kolorowy świat kreowany przez gwiazdy skrywa niejeden mroczny sekret. Niektóre nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego…

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

„Basen” to debiutancka powieść dziennikarki i publicystki Justyny Kocik, w której wątek kryminalny jest pretekstem do pokazania słodko – gorzkiej rzeczywistości współczesnych trzydziestolatków, walczących o sukces i popularność za wszelką cenę. Żyją w dwóch światłach: realnym i wirtualnym, przekraczając granicę między prawdą a fikcją.

W tytułowym basenie w warszawskim Pałacu Młodzieży zostaje znaleziona martwa popularna influenc erka Monika Kasperowicz, córka polskiego ambasadora i amerykańskiej aktorki, nowo poślubiona żona hazardzisty i bankruta Rémy’ego.

Zamożna, atrakcyjna, lubiąca szokować, często gościła na łamach mediów, dla których jej zagadkowa śmierć i toczące się policyjne śledztwo są łakomym kąskiem. Kiedy media walczą o każdy wykreowany skrawek życia celebryttki, jej przyjaciółki – blogerka Kasia, prawniczka Paula i właścicielka firmy PR Magda – usiłują poradzić sobie ze stratą. Analizują łączące je więzy, wracając wspomnieniami do młodości i wspólnego wyjazdu do Toskanii. Świeżych fig na śniadanie, rozmów przy winie, wypadów do Montepulciano, pluskania się na basenie wśród ciernistych cyprysów… Co jednak naprawdę wydarzyło się pod włoskim niebem? Jakie skrywają tajemnicę? Przecież jedna z nich widziała Monikę jako ostatnia. Jak twierdzi, żywą.

Akcja meandruje i kiedy po raz kolejny wydaje się nam, że znamy nazwisko mordercy, zmienia kierunek… „Basen” trzyma w napięciu do ostatniej strony, a puenta – zaskakuje.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.