• sobota, 26 wrzesień 2020 08:05

Niezwykły przyjaciel

Niezwykły przyjaciel
Niezwykły przyjaciel © archiwum

Słynny naukowiec Stephen Hawking (†76 l.) sprawił, że fizyka okazała się nie taka straszna. Sylwetkę uczonego przybliżył nam jego wieloletni przyjaciel i współpracownik Mlodinowi Leonard w książce „Stephen Hawking. Opowieść o przyjaźni i fizyce”. Wydało ją Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Hawking pozostawił trwały ślad w naszej kulturze, oddziaływając na życie milionów ludzi. Jego książki zainspirowały niezliczoną rzeszę przyszłych naukowców, a teoria czarnych dziur i dociekania dotyczące początków Wszechświata wytyczyła nowe kierunki badawcze.

W obejmujących prawie dwie dekady wspomnieniach amerykański fizyk Leonard Mlodinow, przyjaciel i współpracownik Stephena Hawkinga, skupia uwagę nie tylko na sferze naukowej, ale też na bogatej osobowości słynnego badacza. Poznajemy Hawkinga jako przyjaciela, nawiązującego tak doskonały kontakt z bliskimi mu ludźmi, że potrafił efektywnie komunikować się z nimi poprzez podniesienie brwi. Jesteśmy też świadkami rozwoju naukowego Hawkinga, który na przekór wszystkiemu znacznie przyspiesza po zdiagnozowaniu u niego stwardnienia zanikowego bocznego, gdy angażuje swój genialny umysł w odsłanianie tajemnic Wszechświata.

Ujmujące osobiste wspomnienia o Stephenie Hawkingu jako człowieku, przyjacielu i fizyku. Naprawdę warto.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.