• Kraj
  • sobota, 04 lipiec 2020 07:41
  •   1561

Nowe 500+ dla emerytów

Senat rozszerzył projekt ustawy o bonie turystycznym
Senat rozszerzył projekt ustawy o bonie turystycznym Senat rozszerzył projekt ustawy o bonie turystycznym © archiwum

To świetna wiadomość dla rencistów i emerytów! Zgodnie z decyzją Senatu jest szansa, by seniorzy otrzymali po 500 zł na wakacyjne wyjazdy. Jest jednak warunek – aby mogli wykorzystać pieniądze np. na nocleg w pensjonatach nad morzem, senacką poprawkę do ustawy o Polskim Bonie Turystycznym musi zatwierdzić Sejm.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Projekt ustawy o bonie turystycznym zgłosił do parlamentu prezydent Andrzej Duda (48 l.). Bon o wartości 500 zł mają otrzymać dzieci, które korzystają z zasiłku „Rodzina 500 plus”. Na dziecko niepełnosprawne będą przysługiwać dwa świadczenia o łącznej wysokości 1 000 zł. Bonem w formie elektronicznej będzie można sfinansować usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne do 31 marca 2022 r.

Tymczasem senatorowie dodali do projektu swoje poprawki i zdecydowali, że 500 zł na wczasy dostaną również emeryci i renciści. – Poprawiliśmy ustawę w takim zakresie, aby seniorzy mogli wyjechać na wakacje. Emeryci będą mogli wykorzystać pieniądze poza szczytem turystycznym, co jest ważne dla sektora turystycznego, poszkodowanego przez epidemię – komentuje Marcin Bosacki (50 l.), senator KO.

Senat wprowadził do przyjętej przez Sejm ustawy w sumie ok. 65. poprawek. Rozszerzono dodatkowo krąg uprawnionych do bonu o dzieci rodziców, którzy pracują za granicą i tam pobierają zasiłki na swoje pociechy. Teraz senackie poprawki wprowadzające 500 plus dla emerytów musi przyjąć Sejm.

Politycy PiS deklarowali, że nie będą zwlekali z przyjęciem nowych przepisów, aby Polacy mogli jak najszybciej wyjechać na urlop z Polskim Bonem Turystycznym.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.