• sobota, 30 marzec 2013 13:32

Przeganiamy wiosenne zmęczenie

Przeganiamy wiosenne zmęczenie

Nawet drobne zmiany codziennych nawyków sprawią, że będziemy witać dni z uśmiechem i pełne dobrej energii.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

CZUPRYNA SZYBKO ODŚWIEŻONA
Na poprawę nastroju – pełna energii fryzurka! Jak ją uzyskać bez mycia? Użyj suchego szamponu, który zbierze sebum. Ładny wygląd przywrócą włosom także spreje odświeżające pasma między myciami lub te ułatwiające przemodelowanie fryzury.

WITAMINOWY NAPÓJ O PORANKU
Szklanka letniej wody z sokiem z cytryny i listkiem mięty, koktajl z mrożonych truskawek lub banana… Te napoje wpłyną mobilizująco na pracę mózgu i szybciej zachęcą się do działania niż poranna kawa. Dzięki odżywczym składnikom poprawią także wygląd naskórka.

WIĘCEJ ENERGII DLA CERY
Na wczesnowiosenne dni sprawdzą się kremy dotleniające. Oprócz aktywnego tlenu, zawierają m.in. koenzym Q10 i wit. C. Składniki te przyspieszają odnowę biologiczną skóry i redukują skutki tzw. stresu oksydacyjnego (to efekt szkodliwego działania wolnych rodników). Dzięki temu cera dzień po dniu odzyskuje promienny i zdrowy wygląd.

POBUDKA Z ORZEŹWIAJĄCĄ NUTKĄ
Przegoń poranne zaspanie silnym strumieniem letniej wody z prysznica. Ewentualnie na koniec odważ się na lodowaty natrysk, ale króciutki! Zabieg będzie przyjemniejszy oraz bardziej pobudzający, gdy wybierzesz żel o aromacie cytrusów (np. pomarańczowe mydło pod prysznic, Ziaja, ok. 9 zł), zielonej herbaty lub kwiatów albo wzbogacony masującymi kuleczkami. Masz jeszcze chwilkę? Delikatnie wmasuj w skórę świeżo pachnący balsam do ciała.

ROZCIĄGANIE NIE TYLKO NA ROZGRZEWKĘ
Po pobudzeniu nie zrywaj się gwałtownie z łóżka. Poprzeciągaj się jak kot, aby łagodnie przygotować ciało do wysiłku – radzą fizjoterapeuci. W czasie przerwy w pracy wykonaj kilka skłonów, krążenie szyi i ramion, napnij na chwilę poszczególne partie mięśni i rozluźnij. Niby nic, a taka gimnastyka usprawni krążenie krwi i przywróci ci chęć do działania.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)