XV tom pozycji „Krotoszyn i okolice” został wydany
W piątek, 4 października w Zespole Szkól Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie odbyła się promocja XV tomu „Krotoszyn i okolice”. Książka zawiera 13 opracowań tematycznych, kalendarium krotoszyńskie 2018, 4 biogramy, 2 materiały źródłowe oraz biogramy autorów.
Masz zdjęia lub film do tego artykułu? Wyślij je do nas!
Pozycja została wydana przez Towarzystwo Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej. Spotkanie było też dobrą okazją do wręczenia legitymacji nowym członkom, którymi zostali: Jan Grzywaczewski i Arkadiusz Śnieciński. Przez ostatnie piętnaście lat w skład zespołu redakcyjnego wchodzili: Józef Zdunek - przewodniczący zespołu redakcyjnego, Stefan Konieczny - zastępca przewodniczącego, Andrzej Blandzi - sekretarz oraz członkowie: Paweł Hadrych, Włodzimierz Łybacki, Antoni Korsak, Rafał Witkowski i Adam Zdunek.
Po piętnastu latach pracę w zespole redakcyjnym zakończyli: Józef Zdunek i Stefan Konieczny, z kolei Włodzimierz Łybacki zmarł niedawno. Zespół redakcyjny poszerzył się o Alicję Kryszkiewicz-Świst oraz Piotra Mikołajczyka, który został zastępcą przewodniczącego, z kolei na przewodniczącego nowego zespołu redakcyjnego członkowie wybrali Antoniego Korsaka. Reszta zespołu pozostała bez zmian.
– Rocznik „Krotoszyn i okolice” jest dobrym i cenionym periodykiem o charakterze regionalnym i cennym źródłem informacji dla mieszkańców, skarbnicą wiedzy o ludziach i historii. Dzięki zaangażowaniu i wytrwałości pana doktora Józefa Zdunka, jako redaktora naczelnego i zespołu redakcyjnego oraz licznych autorów, otrzymaliśmy dzieła o bogatej i różnorodnej tematyce o wysokiej wartości merytorycznej. Dziękując za wytężoną i twórczą pracę wydawniczą, życzymy panom zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rozwijanie pasji i zainteresowań – mówił podczas spotkania prezes Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej Antoni Korsak.
„Krotoszyn i okolice” to periodyk liczący ok. 300 stron każdy, a łącznie ukazało się prawie 4,5 tys. stron. Każdy tom składa się z trzech głównych rozdziałów. Pierwszy z nim obejmuje artykuły, a także opracowania; drugi to biogramy ludzi zasłużonych dla ziemi krotoszyńskiej; natomiast trzeci zawiera materiały źródłowe, archiwalne, przedruki książek, gazet, sprawozdań, czasopism, które obecnie są trudno dostępne, a zawierają ciekawe i istotne informacje o Krotoszynie lub innych miejscowościach naszego powiatu. Na 4416 stronach wszystkich 15 tomów ukazało się 159 artykułów, 101 biogramów oraz 100 materiałów źródłowych. Rocznik ma liczne grono swoich czytelników i jest wysoko oceniany przez ludzi.