• Kraj
  • poniedziałek, 02 listopad 2020 08:48
  •   485

PiS wciąż na czele, ale bez większości

Coraz gorsze wyniki sondażowe partii rządzącej
Coraz gorsze wyniki sondażowe partii rządzącej Coraz gorsze wyniki sondażowe partii rządzącej © archwium

Wprawdzie partia Jarosława Kaczyńskiego (71 l.) wciąż przoduje w sondażach, jednak jej wyniki z badania na badanie są coraz gorsze. Według pracowni IBRiS, która przeprowadziła sondaż dla portalu Wirtualna Polska, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS zdobyłby tylko 29 proc. głosów, co oznacza spadek poparcia z poprzednim badaniem (dwa tygodnie temu) aż o 7,1 pkt. proc.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Starty (4,2 pkt proc.) poniosłoby też KO, która mogłaby liczyć na 24 proc. poparcia, zyskałby za to (o 5,5 pkt) ruch Polska 2050 Szymona Hołowni (44 l.). Podobne tendencje pokazuje sondaż Estymatora dla Dorzeczy.pl. Rządzącą partię poparłoby 33,4 proc. głosujących  (spadek o 6,4 pkt proc. w ciągu tygodnia), co przełożyłoby się na 194 mandaty. Oznaczałoby to 41 mandatów mniej, czyli utratę sejmowej większości. W tym sondażu KO straciłaby tylko 0,2 pkt proc. (3 mandaty), a ruch Hołowni dostałby 13 proc. poparcia, co dałoby mu 60 miejsc w Sejmie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.