• wtorek, 18 październik 2016 08:28

Zimowy zestaw akcesoriów

Zimowy zestaw akcesoriów
Zimowy zestaw akcesoriów © archiwum

Skrobaczka, szczotka do odśnieżania i odmrażacz to podstawowe akcesoria kierowcy, który nie chce, by zaskoczyła go zima.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Warto już teraz wyposażyć się w zestaw skrobaczek do szyb. Do zmarzluchów są sprzedawane w komplecie z rękawiczką. Jeśli chcemy uniknąć skrobania szyb, zaopatrzymy się w praktyczne osłony.

Przyda się szczotka, najlepiej na długiej rączce. Bez problemu odśnieżymy nią nie tylko maskę samochodu, ale także dach. Warto mieć odmrażacz, zwłaszcza do zamków. Nie trzymajmy go jednak w samochodzie, bo nie zrobimy z niego użytku. W silne mrozy najlepiej nosić go przy sobie. Sprawdźmy kondycję naszych wycieraczek i ewentualnie wymińmy je przed zimą. Stare i zużyte mogą nie poradzić sobie z odgarnianiem zmrożonego deszczu lub śniegu.

Sprawdźmy, czy nasze przewody rozruchowe są sprawne. Podobnie prostownik – być może akumulator będzie wymagał podładowania. Zimą niezwykle ważne jest dobre oświetlenie drogi. Odpowiednio dobrane żarówki zapewniają lepszą widoczność, a więc i poprawiają bezpieczeństwo. Warto kupować żarówki markowe, bo mamy pewność, że spełniają odpowiednie normy i są bezpieczne. Jeśli przepali się jedna z żarówek reflektorów, to i tak powinno się wymienić obie. Trwałość żarówek z tej samej serii produkcyjnej jest podobna, a poza tym chodzi o barwę świateł – nowa i używana żarówka będą świeciły inaczej. Po każdej zmianie żarówek warto w warsztacie sprawdzić ustawienie świateł.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.