• Koźmin Wlkp.
  • poniedziałek, 17 grudzień 2018 11:16
  • 5 zdjęć
  •   479

100 lekcji o atomie

100 lekcji o atomie
100 lekcji o atomie © Jarosław Kulka

W Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wielkopolskim zorganizowano wykłady w ramach projektu „100 lekcji o atomie”. Jest on realizowany przez Ministerstwo Energii. Zajęcia dla uczniów klas VII i VIII prowadził dr inż. Bartosz Ceran z Politechniki Poznańskiej, absolwent koźmińskiej placówki.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Uczniowie poznali wady i zalety znanych technologii wytwarzania energii elektrycznej, ze szczególnym uwzględnieniem elektrowni jądrowych. Prelegent wyjaśnił, dlaczego wskazana jest budowa elektrowni jądrowej w Polsce, co to jest mix energetyczny i dlaczego należy ograniczyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

– Cieszę się, że mogłem w ramach tego projektu wrócić po latach do szkoły podstawowej. Jestem mile zaskoczony aktywnością uczniów w czasie zajęć. Prowadzona dyskusja była żywa, co wskazuje na duże zainteresowanie młodzieży poruszanymi na zajęciach zagadnieniami. Uważam, że edukacja młodego pokolenia w zakresie energetyki jądrowej jest dobrym krokiem, który zmieni nastawienie społeczności podczas realizacji tego typu inwestycji w Polsce – powiedział dr inż. Bartosz Ceran.

– Było mi niezmiernie miło gościć w murach naszej szkoły byłego absolwenta koźmińskiej jedynki. Cieszę się, że nasi byli uczniowie odnoszą takie sukcesy zawodowe i z przyjemnością wracają do lat młodości, odwiedzając swoją pierwszą szkołę. Uczniom zostały przybliżone tajniki fizyki, co z pewnością pozwoli im lepiej przygotować się do funkcjonowania we współczesnym świecie – skomentował Jacek Zawodny, dyrektor SP nr 1 w Koźminie Wlkp.

Galeria ilustracji

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.