Coraz popularniejsza Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
W styczniu 2019 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione milionowe zagrożenie. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju już od ponad dwóch lat i od początku cieszy się zainteresowaniem ze strony użytkowników, w tym mieszkańców powiatu milickiego.
Masz zdjęia lub film do tego artykułu? Wyślij je do nas!
Od początku istnienia aplikacji do końca kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Miliczu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesionych 908 różnych zgłoszeń. Spośród tych zgłoszeń 432 zostały potwierdzone, natomiast 455 było niepotwierdzonych. Wśród wszystkich zgłoszeń policjanci wyeliminowali 101 różnych zagrożeń. Tylko w 2019 r. do końca kwietnia policjanci wyeliminowali 7 zagrożeń, w tym 4 dotyczące niewłaściwej infrastruktury drogowej (uszkodzenia nawierzchni dróg) i po jednym zagrożeniu dotyczącym wałęsających się psów, spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem oraz dotyczące złej organizacji ruchu drogowego.
Obecnie miliccy policjanci wykonują czynności służbowe w celu wyeliminowaniu 34 aktualnie zgłoszeń: niewłaściwej infrastruktury (8 zgłoszeń) i nieprawidłowego parkowania pojazdów (8 zgłoszeń), dzikich wysypisk śmieci (5), złej organizacji ruchu drogowego (4), wałęsających się psów (3), a także używania środków odurzających, ugrupowania się młodzieży zagrożonej demoralizacją, nielegalnych rajdów samochodów i aktów wandalizmu – po jednym zgłoszeniu.
W celu wyeliminowania zgłaszanych zagrożeń, miliccy policjanci tylko w tym roku sporządzili 8 wystąpień do innych instytucji celem podjęcia stosownych czynności zaradczo-naprawczych wynikających z własnych kompetencji. Między innymi dzięki takim wystąpieniom już za kilka dni zostaną uprzątnięte śmieci z pasa drogowego pomiędzy Sławoszowicami a Rudą Milicką przy drodze administrowanej przez Starostwo Powiatowe w Miliczu.
Miliccy policjanci przypominają, że każda osoba, która aktywnie korzysta z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i wskazuje zaobserwowane zagrożenia, ma realny wpływ na porządek i bezpieczeństwo swoje i innych osób oraz na otoczenie, w których na co dzień żyje i pracuje. Do korzystania z niej zachęca powszechny dostęp do aplikacji, intuicyjny interfejs, gwarancja zachowania anonimowości i zapewnienie ze strony policji, że każde zgłoszenie jest poważnie traktowane i sumiennie sprawdzane. Policjanci zachęcają do stałego korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.