• Ostrów Wielkopolski
  • wtorek, 18 luty 2020 08:07
  •   869

Kasa na wymianę pieców

Kasa na wymianę pieców
Kasa na wymianę pieców © archiwum

Rekordowe 1,4 miliona złotych zaplanowano w miejskim budżecie na wymianę pieców węglowych. By zachęcić mieszkańców do włączania się w miejską sieć ciepłowniczą, ostrowskie władze proponują zwiększenie dofinansowania na takie rozwiązanie – z 5 do 7,5 tysiąca złotych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Do tej pory wydaliśmy na ten cel blisko 4 miliony złotych, czego efektem jest to, że z Ostrowa zniknęło blisko 800 pieców węglowych. Niektóre gminy z naszego regionu znacząco zmniejszają środki na takie wsparcie, niektóre rezygnują z niego całkowicie, my zwiększamy kwotę na dotację do rekordowych w historii miasta 1,4 miliona złotych. Dlaczego? Ponieważ przyniosło to efekty. Kiedy zaczynaliśmy, w 2015 roku, odnotowano 80 dni w roku, w których przekroczony został dopuszczalny poziom pyłu PM10. W 2019 roku było to już 47 dni. To nadal niemało, jednak chcemy dalej walczyć o czyste powietrze w naszym mieście – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Dotacja udzielana jest na wymianę źródła ogrzewania w budynkach mieszkalnych położonych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski. W tym roku ostrowskie władze proponują podwyższenie kwoty dotacji na podłączenie do miejskiego „cieplika”.

Do tej pory dotacja mogła zostać udzielona wyłącznie na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz za zakup i montaż nowego źródła ogrzewania. Kolejną proponowaną zmianą ma być dodanie do tej listy kosztu demontażu węglowego paleniska. Komplet zmian w formie uchwały przedstawiony zostanie ostrowskim radnym podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej. W przypadku jej przyjęcia zostanie przekazana do opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego i wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia.

W przypadku pytań informacji udzieli Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – Referat Ochrony Środowiska, tel. (62) 58 22 227 lub (62) 58 22 237, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Publikacja:
Nasz Rynek
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.