• sobota, 11 kwiecień 2020 06:59
  •   1489

Po świętach wróci normalność?

Po świętach wróci normalność?
Po świętach wróci normalność? © archiwum

Po Wielkanocy rząd przedstawi projekt przywracanie aktywności w gospodarce i powoli zmniejszane będą wprowadzone restrykcje.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń, pierwsze „poluzowania” dotyczyć będą sklepów, w których zwiększona zostanie liczba przebywających jednocześnie klientów. Premier Mateusz Morawiecki (52 l.) zapowiedział, że rząd po świętach zacznie prace nad systemem przywracania aktywności gospodarki.

Pierwsze takie decyzje zaczną obowiązywać najwcześniej 20 kwietnia. Działania będą podejmować odpowiednio od sytuacji epidemiologicznej w kraju. Na początek zmienione zostaną wytyczne dotyczące sklepów. Liczba klientów przebywających jednocześnie w placówce będzie uzależniona od powierzchni danego obiektu. Ma to być od 3 do 5 osób na 20 mkw.

Otwarte mają być niektóre punkty usługowe, np. salony fryzjerskie i kosmetyczne. Czynne również mają być sklepy odzieżowe w galeriach handlowych. Każdy klient podczas zakupów będzie musiał mieć maseczkę ochronną i rękawiczki.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.