• Kraj
  • sobota, 06 czerwiec 2020 07:00
  •   1451

Sprawdź, co od dzisiaj ci wolno

Kolejny etap luzowania obostrzeń spowodowanych koronawirusem
Kolejny etap luzowania obostrzeń spowodowanych koronawirusem Kolejny etap luzowania obostrzeń spowodowanych koronawirusem © archiwum

Nareszcie! Od dziś zniesione zostają kolejne ograniczenia wprowadzone wcześniej ze względu na epidemię koronawirusa. Znów będziemy mogli iść do kina, na basen i na siłownię. Wszystko to jednak z zachowaniem specjalnych reguł bezpieczeństwa. Wyjaśniamy, co wolno i gdzie trzeba mieć maseczkę?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Zgodnie z zarządowym rozporządzeniem od dziś ponownie możemy korzystać z wielu niedostępnych dotąd z powodu epidemii usług i udogodnień. Miłośnicy srebrnego ekranu czy teatru musza mieć na uwadze, że seanse i spektakle nie będą wyglądały tak jak przed epidemią. Podczas ich trwania widownia będzie musiała mieć na sobie maseczki. Dodatkowo połowa miejsc ma być wolna. Warto pamiętać, że nie wszystkie multipleksy zdecydowały się otworzyć swe podwoje już od 6 czerwca.

Specjalny reżim sanitarny będzie wymagany tez podczas korzystania z siłowni i basenów (co ważne, to będą otwarte także w hotelach). Na siłowniach trzeba będzie zachować odległość, jednak kwestię noszenia przyłbicy czy maseczek będą rozstrzygały same obiekty. Przed wejściem trzeba będzie zdezynfekować ręce. Z kolei przy wejściu na basen mają obowiązywać limity (nie większe jednak niż 150 osób). Ponadto od dziś otwierają się tez sauny, solaria, salony masażu i tatuażu. W dwóch ostatnich noszenie maseczek będzie obowiązkowe.

Rodziców i ich pociechy z pewnością ucieszy fakt, że ponownie będzie można korzystać z placów zabaw i parków rozrywki. Nie należy jednak zapomnieć o wymaganych odległościach oraz higienie. Z kolei dobrą wiadomością dla turystów jest fakt, iż ponownie można biwakować w lasach. Ponownie można tez organizować wesele do 150 osób.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.