• Wielkopolskie
  • poniedzia┼éek, 07 wrzesie┼ä 2020 12:25
  •   195

Na wielkopolskich drogach zginęły 43 osoby

Na wielkopolskich drogach zginęły 43 osoby
Na wielkopolskich drogach zgin─Ö┼éy 43 osoby © archiwum

Przez całe wakacje na terenie Wielkopolski policjanci odnotowali 616 wypadków drogowych, w których zginęły 43 osoby, a 731 osób zostało rannych. Zdarzeń i ofiar było mniej w ubiegłym roku.

Masz zdj─Öia lub film do tego artyku┼éu?   Wy┼Ťlij je do nas!

Typography
  • Small
Udost─Öpnij to

W okresie od 26 czerwca do 31 sierpnia na terenie województwa wielkopolskiego doszło do 616 wypadków drogowych, w których zginęły 43 osoby, a 731 zostało rannych. Policjanci odnotowali o 229 wypadków drogowych mniej niż w ubiegłoroczne wakacje. Odnotowali spadek liczby zabitych (o 6 osób mniej) oraz rannych (288 osób mniej).

Wielkopolscy policjanci służby ruch drogowego przeprowadzili prawie 108 tysięcy kontroli drogowych, ujawnili przeszło 80 tysięcy wykroczeń. Blisko 900 kierowców jechało na podwójnym gazie.

Z analizy zdarze┼ä drogowych wynika jednoznacznie, ┼╝e przekroczenie dozwolonej pr─Ödko┼Ťci wci─ů┼╝ pozostaje g┼é├│wn─ů przyczyn─ů wszystkich wypadk├│w.

Od pocz─ůtku wakacji policjanci dbaj─ůcy o bezpiecze┼ästwo na drogach zatrzymali blisko 1 400 praw jazdy za przekroczenie pr─Ödko┼Ťci o ponad 50 km/h w terenie zabudowany. To prawie dwa razy wi─Öcej ni┼╝ w analogicznym okresie ubieg┼éego roku.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci si─Ö?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie si─Ö opini─ů jest cenne, ale mo┼╝e rani─ç innych!
Komentujesz? Nie ra┼ä i nie obra┼╝aj innych! "Nie" dla komentarzy zawieraj─ůcych - przemoc, pomawianie, gro┼║by, propagowanie nienawi┼Ťci, fa┼észywe informacje, spam. Widzisz tak─ů wypowied┼║? Zg┼éo┼Ť j─ů, korzystaj─ůc z opcji zg┼éo┼Ť nadu┼╝ycie.