• Kraj
  • piątek, 18 wrzesień 2020 07:33
  •   1987

Polacy umierają nie tylko na COVID-19

Polacy umierają nie tylko na COVID-19
Polacy umierają nie tylko na COVID-19 © archiwum

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ostatniej dobie stwierdzono 837 nowych przypadków zakażenia korona wirusem. Najwięcej chorych pojawiło się na Mazowszu (168), na Pomorzu (134) i w Małopolsce (124).

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19 zmarło 19 osób, a łącznie 2 253 Polaków. Z najnowszych statystyk wynika, że od lutego do sierpnia, czyli w pierwszym okresie pandemii, zmarło łącznie 205 728 Polaków. To o 485 osób więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku i o 277 więcej niż dwa lata temu. Eksperci obawiali się, że śmiertelność z powodu korona wirusa będzie znacznie wyższa. Jednak na stosunkowo niski przyrost zgonów wpłynął okres przymusowej izolacji w domach. Między innymi dzięki temu było mniej wypadków na drogach i w zakładach pracy. Pomocne jest też noszenie maseczek, bo mniej jest zakażeń wirusowych i bakteryjnych.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.