• Kraj
  • piątek, 16 październik 2020 11:42
  •   3181

Od dziś dodatki dla zasłużonych emerytów

Już można składać wnioski o przyznanie specjalnego świadczenia
Już można składać wnioski o przyznanie specjalnego świadczenia Już można składać wnioski o przyznanie specjalnego świadczenia © archiwum

Emeryci, którzy działali w opozycji antykomunistycznej, mogą już składać wnioski o przyznanie im świadczenia wyrównawczego. Dzięki temu ich skromne emerytury wzrosną do 2 400 zł brutto.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Świadczenie wyrównawcze rząd przyznał po apelu 141 byłych opozycjonistów, wzywających do poprawy losu zasłużonych działaczy. – Nie było wolnej Polski, gdyby nie trud i poświęcenie tych, który nie bali się represji ze strony komunistycznego reżimu. I którzy przez ten reżim byli represjonowani. By częściowo zadośćuczynić tym krzywdom, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie specjalnego świadczenia – tłumaczy minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg (56 l.).

Świadczenie wyrównawcze wyniesie tyle, ile różnica między rentą lub emeryturą a kwotą 2 400 zł brutto. Wnioski o przyznanie świadczenia można składać od wczoraj (15 października). Do wniosku trzeba dołączyć dokumenty potwierdzające nadanie statusu działacza opozycji komunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych. Byłym działaczom przyznano poza tym 50-proc. ulgę przy przejazdach środkami komunikacji miejskiej.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.